Zdravý životní styl
Úrazové pojištění – pro koho je vhodné a jak vybrat to nejlepší?

Ačkoliv si to málokdo z nás připouští, žijeme ve světe, kde nebezpečí úrazu číhá opravdu na každém rohu. Při cestě z práce člověka může srazit auto, v zaměstnání si může přivodit nepříjemný úraz, nemluvě o dalekosáhlých následcích vážné dopravní nehody… Přestože rozhodně není na místě malovat čerta na zeď, na škodu není ani rozumná dávka opatrnosti. Ta spočívá nejen v zodpovědném chování, ale také zřízení výhodného úrazového pojištění. Přestože vám pojištění nevrátí poškozené zdraví, peníze z něj vám v okamžiku, kdy se stane nemyslitelné, pomohou udržet váš životní standard a finanční jistotu.
Jak funguje úrazové pojištění?
Úrazové pojištění je pojistný produkt, který slouží jak k nahrazení výpadku příjmu v případě úrazu či nehody a následných trvalých následků, tak k úhradě veškerých léčebných nákladů. Na rozdíl od cestovního pojištění se však vztahuje i na úrazy, které se nám staly doma, respektive na území České republiky. Zahrnuje také smrt následkem úrazu, kdy bude pojistná částka vyplacená rodinně zemřelého pojištence.
Přestože není zřízení úrazového pojištění nijak povinné, doporučováno bývá zejména osobám, které mají rizikové zaměstnání či koníčky. Pojistit však můžeme také své děti, případně celou rodinu či skupinu osob v rámci firmy nebo zájmové organizace.
Kdy nastává plnění úrazového pojištění?
S financemi z pojistky rozhodněte nemůžete počítat ihned v okamžiku, kdy zranění či úraz nastane. Pojišťovna zpravidla provádí šetření, v rámci kterého musíte prokázat, že se daný úraz stal, že vám jeho následkem vám vznikly náklady na léčbu či vám vypadl příjem. Tento proces může trvat několik měsíců, ale také let, zejména v případě, že by vám měla připadnout vyšší částka.
Samotná částka, která vám bude uhrazena, se u jednotlivých plnění liší. Celá částka je vyplacena zpravidla jen v případě úmrtí. Poměrně vysoké částky se dočkáte také v situaci, kdy na vás zranění zanechalo trvalé následky či přivodilo invaliditu. Nejmenší částky jsou propláceny v případě zranění bez větších následků.
Pokud během vašeho života žádný úraz nenastane, je bohužel třeba počítat s tím, že se vám peníze vložené do úrazového pojištění nevrátí. V případě, že pojistku ukončíte či přerušíte, pojišťovna nic nevyplácí.
Má úrazové pojištění věkový limit?
Nabídka úrazového pojištění není omezená pouze na dospělé osoby – pojistit můžeme například také děti, pro které je pojištění zpravidla výrazně levnější (pojištění však samozřejmě nemohou zřídit samy, nýbrž jejich zákonní zástupci). Poněkud složitější je uzavření úrazového pojištění ve skutečně vysokém věku, tedy sedmdesát pět let a výše.
Jak vybrat nejlepší úrazové pojištění?
Úrazové pojištění dnes nabízí většina pojišťoven, a výběr toho pravého pro vás tak může být trochu oříšek. Pokud chcete vybrat takový pojistný produkt, který vás v případě vážného zranění opravdu ochrání před finančními nesnázemi, rozhodně nevybírejte jen na základě ceny. Za zvážení stojí také výše odškodnění pro trvalé následky i denní plnění či podmínky progrese.
Trvalé následky
Poměrně zásadním bodem, kterému bychom měli věnovat dostatečnou pozornost, je částka vyplacená v případě trvalých následků. Zatímco krátkodobé zranění nám do financí zpravidla příliš nezasáhne, zdlouhavá léčba a případná zdravotní omezení mohou významně snížit příjem. Pokud si chcete být jisti, že v případě vážného zranění s trvalými následky budete finančně zajištěni, sáhněte po pojistných produktech, které zahrnují částku krytí trvalých následků ve výši minimálně jednoho milionu korun.
Denní odškodné
Zanedbat bychom však neměli ani tzv. denní odškodné, tedy částku, která pokryje vaše náklady v průběhu léčby, kdy nejste schopni mít trvalý příjem. Výše denního odškodného se odvíjí od vašich měsíčních výdajů. Pojišťovna vaše reálné výdaje nedohledává, a vy si tak výši plnění můžete určit sami, mějte však na paměti, že se toto číslo odrazí také v ceně pojistky. Pokud si nejste jistí, jakou částku zvolit, vyberte sumu, která pokryje alespoň sedmdesát procent vašich běžných měsíčních výdajů.
Kde sjednat úrazové pojištění
Úrazové pojištění dnes sjednáte na pobočky prakticky každé pojišťovny. Pokud si chcete být jisti, že jste vybrali nejvýhodnější nabídku s nejlepšími podmínkami, raději nejprve využijte některého ze srovnávacích portálů. Po zadání potřebných informací vám zobrazí přehledné srovnání nabídek všech pojišťoven. Porovnat tak můžete nejen cenu, ale také výši a podmínky pojistného plnění.
Zdravý životní styl
Dopřejte si nadstandardní zdravotní péči v centru Prahy
Praha, srdce Evropy, je nejen turistickou destinací, ale také místem, kde můžete nalézt špičkovou zdravotní péči. V centru města se nachází řada zdravotnických zařízení, která nabízí nadstandardní péči zaměřenou na vaše zdraví a pohodu. A přesně to si přece zasloužíte.
Moderní vybavení a špičkové technologie
Zdravotnická zařízení v centru Prahy jsou vybavena nejmodernějšími technologiemi a přístroji, které zaručují přesnou diagnostiku a efektivní léčbu. Disponují pokročilou zdravotnickou technikou, snaží se držet krok s nejnovějšími medicínskými standardy.
Osobní přístup a individuální péče
Jedním z hlavních pilířů nadstandardní zdravotní péče je osobní přístup ke každému pacientovi. Kdo z nás po něm už alespoň jednou při návštěvě svého lékaře nezatoužil? A je jedno, zda praktického lékaře, nebo nějakého jiného.
Lékaři a zdravotnický personál se tu soustředí na individuální potřeby a přání pacientů, kteří mají během konzultací s lékařem možnost klást otázky tak, aby své diagnóze, léčbě i potřebám rozuměli. A to je něco, co nám u většiny lékařů chybí. Ne že by nám to nechtěli nabídnout, někdy na to prostě jen nemají čas, protože mají spousty pacientů.
Komplexní spektrum služeb
Kliniky a nemocnice v centru Prahy vám mohou nabídnout široké spektrum zdravotnických služeb od preventivní péče, jako jsou pravidelné prohlídky a očkování u praktika, přes specializované obory jako ortopedie, dermatologie, estetická medicína a rehabilitaci. Některá zařízení toho umí ještě víc a nabídnou vám i zubní péči, fyzioterapii, psychologickou podporu apod.
Dostupnost a lokalita
Výhodou zdravotní péče v centru Prahy je její snadná dostupnost. Mnoho klinik a nemocnic se nachází v pěší vzdálenosti od městské hromadné dopravy i hlavních památek a hotelů. Pokud tedy patříte mezi ty, kdo buď svého lékaře nemají a nějakého už delší dobu hledají, nebo jen toužíte po nadstandardních zdravotnických službách, kliniky a další zdravotnická zařízení v Praze jsou pro vás tou pravou volbou. A potěší i cizince, protože zdejší personál většinou ovládá hned několik jazyků.
Zdravý životní styl
Je běh doma ideální zimní aktivitou?
Běh je bezesporu skvělou aktivitou, díky které posílíte všechny svalové partie, zejména nohy a hýždě. Výborně si při něm „vyčistíte“ hlavu a v neposlední řadě samozřejmě spálíte spoustu kalorií. Mrazivé a nevlídné počasí však dokáže odradit nejednoho sportovce. Běžecké pásy však mohou představovat skvělou alternativu pro váš trénink.
Výhody domácího běhání
Největší výhodou běhu doma je již zmiňované pohodlí a časová flexibilita. Nezastaví vás zima, déšť nebo sníh. A vyběhnout můžete klidně i večer po práci, aniž byste museli vytahovat čelovku. Řešit nemusíte ani výběr oblečení nebo nepromokavé boty.
Zdroj: https://pixabay.com/photos/home-workout-gym-exercise-fitness-5031689/
Zatrénujete si v klidu z pohodlí vašeho domova. Nespornou výhodou je samozřejmě pevný a suchý povrch. Běhání je tedy mnohem bezpečnější, ale také komfortnější. Svůj trénink si navíc naplánujete zcela dle svých představ. Nijak vás tedy neovlivní okolní faktory jako chodci, cyklisti či auta. Na běžeckém pásu si navíc snadno nastavíte sklon, rychlost i délku tréninku.
Běžecké pásy jsou ideální pro začátečníky i pokročilé
Běžecké pásy jsou vhodné nejen pro pokročilé běžce, ale i začátečníky, kteří hledají pohodlný start. Začít tedy můžete jen několika minutovými tréninky a klidně pouze chůzí. Ideální jsou tedy také pro ženy, které mají nabitý program, a jen těžko na běhání dosud hledaly čas.
Řešit nemusíte ani hlídání malých dětí v době vaší nepřítomnosti doma. Stejně tak jsou ale pásy vhodné pro pokročilé běžkyně, které chtějí trénovat stále v konstantních podmínkách.
Jak na to, aby váš trénink byl skutečně efektivní?
Výběr správného domácího běžeckého pásu je velmi důležitý. Podstatným parametrem je výkon pásu. Je lepší vybírat pásy s vyšším výkonem než modely slabé, ale důležitá je také vaše hmotnost.
Zdroj: https://pixabay.com/photos/exercise-machine-run-gym-exercise-4565410/
S tím úzce souvisí i nosnost pásu, která by měla být o 20 % vyšší než hmotnost nejtěžšího člověka, který bude na pásu běhat. V opačném případě by mohlo dojít k přetěžování pásu. Je dobré se také zaměřit na vytvoření vlastního tréninkového plánu, který vás může dlouhodobě motivovat.
Poradit se můžete s trenérem, ale mnoho videí a článků zaměřených na tréninkové plány naleznete na internetu. Při tréninku si navíc můžete pustit svůj oblíbený seriál nebo hudbu, takže vaše sportování bude ještě atraktivnější.
Také je dobré vědět, že běžecký pás si dnes můžete pořídit do domu i panelového bytu, aniž byste hlukem rušili sousedy. Pro lepší odhlučnění je navíc možné využít podložky, které jsou určeny pod běžecký pás.
Zatímco dříve byly běžecké pásy využívány spíše v posilovnách, nyní jsou cenově velmi dostupné a nachází se v mnoha domácnostech.
Běhat doma je tak snadné! Právě teď, v novém roce je ideální čas pořídit si domácí běžecký pás, který se stane vašim skvělým parťákem ve vaší cestě za vysněnou postavou. Kromě toho bude mít váš trénink pozitivní vliv na vaše psychické i fyzické zdraví.
Zdravý životní styl
Kiteboarding: Umění jízdy po větru a vlnách
Kiteboarding je poměrně novým sportem, který si již po světě našel miliony fanoušků. Aby také ne, když si během pobytu na vodě užijete dechberoucí přírodu naplněnou svobodou a adrenalinem.
I přesto, že se kiteboarding začal vyvíjet až v 70. letech minulého století, získal si již mnoho oblíbenců. Ti si během jednoho okamžiku mohou užít propojení hned několika sportů. Kiteboarding v sobě skrývá prvky windsurfingu, paraglidingu či surfování.
Těmi, kdo tomuto sportu přinesli největší popularitu, byli především francouzští bratři Legaignouxovi. Ti jako vůbec první začali používat nafukovací draky, kteří usnadňovali ovladatelnost i startování z vody.
Dodržování základních pravidel z vás udělá mistra
Naučit se zacházet s kitem není příliš složité. Chce to ale trénink. Na začátku vsaďte na pomoc odborníka, který vám při startu pomůže zvednout draka do vzduchu. Ještě před jízdou po vodě se zaměřte na přípravu na souši. Pomocí takzvaného baru se naučte měnit směr letu draka. Jeho přitahováním změníte sílu tahu. Důležitá je koordinace, udržení rovnováhy na prkně i jeho správné naklánění.
Jedním ze základních triků, které se na kiteboardingu můžete naučit, je například jízda po hraně. Takzvaný edging je začátečnickou technikou, pro kterou je nutné umět změnit rychlost, směr a kontrolovat stabilitu.
Jednoduché skoky byste měli být schopni zvládnout již po několika jízdách. Základní skok provádějte při držení tahu draka na 11. hodině. Ve stabilní poloze s lehce pokrčenými koleny následně tah draka změňte na 12. hodinu, při zatlačení na zadní hranu prkna se odražte a skočte. Ještě ve vzduchu se opět vracejte do původní polohy na 11. hodině.
Kiteboarding nelze nemilovat
Kiteboarding si zamilujete hned po první jízdě. Jde totiž o sport, který vám dá naprostou svobodu. Při létání na vodě zapomenete na všechny starosti. Adrenalinový zážitek je navíc doplněn o nádhernou krajinu. Obrovská jezera či mořská hladina vás pohladí na srdci. I přesto, že je kiteboarding individuálním sportem, získáte mnoho přátel. Komunita sportovců je otevřená všem novým nadšencům tohoto sportu.
Správná výbava ulehčí začátky a sníží riziko úrazů
Ať už jste sportovcem se zkušenostmi nebo s kiteboardingem teprve začínáte, dbejte na výběr správného boardu. Kvalitní kite board vám pomůže v začátcích i při učení se složitých kroků.
Vhodně vybraný drak i řídící tyč vám zase pomohou vyhnout se zranění. Jejich správná velikost podpoří rychlé a snadné učení. Zároveň vás neodradí od prvních jízd.
Kiteboarding je adrenalinovou náloží, kterou si zamilujete téměř okamžitě. I přesto, že se jedná o technicky poměrně náročný sport, po pár trénincích jej zvládne každý, kdo nemá problémy s rovnováhou. Pusťte se do nového dobrodružství a ovládněte tento oblíbený sport ještě letos.
Zdroj fotografií: Pixabay.com
-
Zdravý životní styl2 měsíce ago
Kiteboarding: Umění jízdy po větru a vlnách
-
Zdravý životní styl3 měsíce ago
Zpříjemněte si zimu díky zdravé výživě a pobytu v lázních
-
Zdravý životní styl2 měsíce ago
Odšťavňovač na ovoce a zeleninu Hurom: Klíč k domácím zdravým nápojům
-
Zdravý životní styl2 měsíce ago
Je běh doma ideální zimní aktivitou?
-
Zdravý životní styl3 týdny ago
Dopřejte si nadstandardní zdravotní péči v centru Prahy