Tyto cviky na posilovací lavici určitě vyzkoušejte

0
890

Posilovací lavice nechybí v žádném fitness a ti znalejší vědí, že by lavice na cvičení měla být i základem domácí posilovny. Výběr nám komplikuje velké množství tipů lavic a obvykle i to, že nevíme, jak na lavici vlastně cvičit.

V první řadě je zapotřebí zmínit, že není lavice jako lavice. Existují různé druhy a liší se i cvičení na nich. Nejčastěji používanými jsou lavice na bench press, břišní lavice a zádové lavice. Mohou být nastavitelné, rovné či šikmé, multifunkční, známé jsou hyperextenční a Scottova lavice.

Posilovací lavice klame svým vzhledem

Není to žádný „chudý příbuzný“ mezi perfektně vybavenými posilovacími stroji. Právě naopak. Se znalostí vhodných cviků se dá na této jednoduché pomůcce procvičit celé tělo, ať již z důvodu zdravotních, nebo při snaze získat parádní muskulaturu.

Klasická posilovací lavice bývá rovná, nebo polohovatelná. Procvičit se na ní dají ruce, prsa, ramena i záda. Polohovací opěrka má schopnost zvýšit účinek cvičení díky delší dráze i zapojení větší skupiny svalů.

Jak cvičit na posilovací lavici?

Posilujte prsa:

  • Ideálními cviky na prsní svaly jsou tlaky s jednoručkami.
  • Jestliže cvičíte stejný cvik v náklonu, posilujete horní část prsních svalů.

Posilujte ruce:

  • Pro bicepsy je vynikajícím cvikem klasický zdvih s činkou.
  • Triceps lez procvičovat vleže, kdy posilovací tyč spouštíme k čelu.

Posilujte záda:

  • K posílení širokého zádového svalstva se hodí cvik veslování s činkou.

Posilujte více svalů najednou:

  • Prsa a hrudník, triceps i zádové svalstvo procvičíte cvikem pullover s jednoruční činkou. Jak jej cvičit? Jde o cvik s jednoruční či velkou činkou. Jedná se o technicky náročnější cvik, u kterého je zapotřebí mít ramena ve správné pozici a též úchop činky musí být ve správné vzdálenosti. Záda mají být při cviku pevně na lavici a hrudní koš se drží stále ve výdechové pozici.
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here