Tipy, jak být v roce 2018 zdravější a vyrovnanější

0
1343

 

Češi patří mezi nejnezdravější národy na světě. Zbavme se této nálepky!

V nedávné době vyšla zajímavá studie od serveru Compare Clinic, která porovnávala údaje ze 176 zemí na světě a zjišťovala, které národy jsou nejnezdravější. Porovnávala údaje ze Světové zdravotnické organizace, z americké Ůstřední zpravodajské služby a ze Světové plicní organizace. Z jejich studie bohužel vyplývá, že jsme nejnezdravějším národem na světě. Podle všech dostupných údajů jsme pátou zemí na světě v konzumaci alkoholu, jedenáctou v užívání tabáku a dokonce 29,1 % naší populace je obézní.

 

Pokud se v žádném případě nehodláte smířit s tímto žebříčkem, nechcete trávit svůj život u lékařů, mít neustále na sobě napojené ekg přístroje a cpát do sebe denně kvantu prášků, musíte změnit celý svůj životní styl.

 

Proto vám přinášíme zajímavé tipy z londýnského Balance festivalu, který se konal letos v květnu a ze kterého vzešlo pár zajímavých tipů na zdravý životní styl v roce 2018.

 

1) Buďte k sobě upřímní

Předtím, než se rozhodnete změnit něco ve vašem životě, je dobré si položit pár základních otázek:

 

  • Jak se stravuju?
  • Hýbu se často?
  • Piju hodně čisté vody?
  • Jsem spokojený se svým životním stylem?
  • Co všechno bych chtěl změnit?

 

Napište si odpovědi a buďte upřímný sami k sobě.

2) Stanovte si cíle

Na základě odpovědí na výše zmíněné otázky si zkuste stanovit realistické cíle na určité časové období. Celý plán si vyvěste na viditelné místo, dejte ho na odiv celé rodině nebo přátelům, aby vás podporovali ve vašem snažení. S podporou vám vše půjde lépe.

3) Dělejte si svůj vlastní průzkum

Není dobré brát informace ohledně zdravého životního stylu z jednoho zdroje. V dnešní době poskytuje internet i jiná média tolik zavádějících informací, že jedině, budete-li sbírat informace z nejrůznějších zdrojů, pochopíte, co je pro vás správné.

4) Vyhněte se striktním dietám

Na základě získaných informací z různých zdrojů brzo pochopíte, že například různé striktní detoxy organizmu jsou tak trochu blamáž, a že nejdůležitější je jíst všechno a s rozumem. Vyhněte se tak dietám, které přísně zakazují jeden typ potraviny. Často způsobují jojo efekt a nebo dokonce vážnější zdravotní problémy.

5) Myslete dlouhodobě

Abyste se cítili zdravě nepotřebujete žádnou specifickou dietu, musíte jednoduše změnit nebo upravit svůj životní styl – získat nové návyky a ty dodržovat dlouhodobě.

6) Zaměřte se na čerstvé suroviny

Základem dobrého zdraví jsou jídla, která si připravíte samy a z čerstvých surovin. Polotovary, konzervy a jiná předpřipravená jídla jsou pro tělo to nejhorší. Nejsou výživné a organizmus má problém je strávit.

7) Pijte více vody

Stále se o tom mluví, ale bohužel jen málokdo dodržuje pravidelný pitný režim. Naše tělo je z 60 % z vody, a tak ji musíme neustále doplňovat. Pokud se naučíme doplňovat tekutiny pravidelně, budeme se cítit lépe.

8) Hýbejte se!

Ano, i to asi slýcháte často. ale určitě se nenechte nalákat do nějaké pohybové aktivity, která vás nebudou bavit. Důležité je, abyste v daném pohybu našli zalíbení, jinak to nebude mít žádný efekt. Možná bude stačit, když začnete pravidelně chodit pěšky do práce. Zkoušejte různé sporty a časem najdete to, co vás bude naplňovat.

9) Nezapomeňte na relax

Každá aktivita si samozřejmě vyžaduje i odpočinek, jinak byste mohli brzo vypadnout z rytmu. Nikdy nezapomeňte rozehřát se před tréningem, na protahování svalů, buďte na sebe opatrní a kdykoliv vám přijde, že něco ve vašem těle nehraje, konzultujte daný problém s lékařem.

10) Dělejte, co je pro vás správné

Není žádná jednoznačná cesta, jak být fit. Každý člověk je jiný a musí přijít na to, co je nejlepší zrovna pro něj. Při jídle i při cvičení se musíte cítit dobře, jinak byste mohli po krátkém čase ztratit veškerou


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here