Elektronická cigareta jako úspěšný start odvykání kouření

1
2135

Také jste si už několikrát řekli: „Přestanu kouřit!“ a toto předsevzetí vám vydrželo pár hodin, dnů, maximálně týdnů? Jste si velice dobře vědomi toho, že kouření je nejčastější příčinou rakoviny plic a dalších závažných onemocnění? Už vás nebaví být otrokem svého zlozvyku, do kterého investujete stále větší množství peněz? Pokud jste na tyto otázky odpověděli ano, pak je na čase s kouřením navždy přestat. K tomu, abyste s cigaretou opravdu skoncovali, vám významně dopomůže elektronická cigareta.

Obsah článku

Jaké jsou výhody elektronického kouření?

Hlavní přednostní výměny klasických cigaret za elektronické je zdravotní nezávadnost. E-cigarety totiž neobsahují zdraví škodlivé látky jako cigarety běžné. Nenaleznete v nich dehet, karcinogeny a další látky vznikající při hoření, které způsobují silné znečištění plic. Elektronické cigarety vám dodají pouze vaši potřebnou dávku čistého nikotinu. Dalšími složkami jsou voda, dochucovadla, potravinářská barviva a Propylenglykol, což je látka podobná cukru.

Nepopiratelnou výhodou elektronického kouření je ekonomická úspornost, která představuje až polovinu ušetřených nákladů oproti klasickým cigaretám. E-kouření je také lépe společensky přijímané, protože už nebudete nikoho obtěžovat kouřem. Vydechujete vodní páru čistě bez zápachu, nebo s lehkým aroma vybrané příchutě.

Nákup elektronické cigarety

Při pořizování e-cigarety by vás v prvé řadě měla zajímat kapacita baterie. Příležitostní až střední kuřáci si vystačí s maximální kapacitou 650 mAh, silní kuřáci potřebují kapacitu výrazně větší nebo si pořídí 2 kusy e-cigarety, které pak střídají. Dalším kritériem, které vás bude zajímat, je vzhled. To je čistě záležitost vašeho vkusu, takže si neváhejte vybrat z nepřeberného množství tvarů, designu a barev.

Investice do e-cigarety se vyplatí

Pořizovací cena kvalitní elektronické cigarety se vám může zdát na první pohled vysoká. Ale jak již bylo zmíněno, elektronické kouření vede k úspoře financí minimálně o polovinu, a proto se vám částka vložená do nákupu tohoto odvykajícího pomocníka brzy vrátí. Nejdůležitějším faktorem je ale zdraví, do kterého investovat se jednoznačně vyplatí.

Příslušenství

E-cigareta se skládá ze tří částí – baterie, atomizéru a zásobníku neboli cartridge. Jak bylo zmíněno výše, kapacita baterie závisí na požadovaném výkonu, její rozmezí se pohybuje mezi 190-1100 mAh. Atomizér zajišťuje odpařování e-liquidu, je aktivován buď automaticky, nebo manuálně dle zvoleného druhu e-cigarety. Zásobník může plnit svou funkci formou náustku, u vnitřní varianty se nachází v samotné cigaretě.

E-liquidy neboli náplně

E-liquidy se rozlišují dle množství obsaženého nikotinu od extra slabých až po extra silné. Náplně bez nikotinu jsou určeny pro téměř odvyknuté kuřáky. Dávka 1 ml e-liquidu by se dala přirovnat k jedné krabičce cigaret. Příchutí náplní elektronických cigaret je celá řada. V nabídce internetového obchodu e-cigarety.cz naleznete e-liquidy s příchutí ovocnou, exotickou nebo tabákovou. Případně je možné pořídit si náplň bez příchutě. Někteří výrobci e-liquidů si zakládají na příchutích tvořených pouze přírodními extrakty.

Jak rozumět složení e-liquidů?

Zkratka PG označuje propylenglykol. Čím je ho větší množství, tím produkuje méně dýmu. Oproti tomu rostlinný glycerin značený VG má funkci opačnou. Tyto látky se nejčastěji používají v poměru 50/50, 60/40 a 70/30. Míra kombinace PG/VG se pak projevuje na hustotě páry a intenzitě chuti.

Závěrem lze tedy říci, že pokud chcete přestat opravdu kouřit, tak s velkou dávkou trpělivosti a silné vůle se vám to díky e-cigaretám časem podaří.


Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

1 komentář

  1. Podle mě je na tom i dost pravdy a to můžu říct z vlastní zkušenosti. Kouřil jsem jak kamionák krabičku až dvě denně a potom co mi žena koupila elektronickou, jsem ty cigára asi po půl roce přestal uplně. Kouřím teď od vapour2, který mají nastavitelné cartridge a dost podobnej tvar cigáru takže mi to asi i psychiku docela podpořilo. Jediný s čím jsem bojoval bylo to típnutí cigarety co jsem za ty léta ani nevěděl že dělám 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here