Správné zdravotní židle nutí pracovat svaly trupu

0
531

Když celý den sedíte u počítače, hluboké svaly trupu nejsou používány, a tak ochabují. To vede ke svalové nerovnováze, mohou se objevit problémy s držením těla a také bolesti v různých částech páteře.

Lidé si to naštěstí začínají uvědomovat. Chápou, že bolesti a otékání nohou, ale také bolesti hlavy a další poměrně běžné problémy mohou souviset s celodenním sezením na nekvalitní židli. Problémům předchází ergonomická židle, musí však být dobře vybraná.

Trávíte na ní třetinu dne, nešetřete na ní

Životní styl lidí se mění. V současnosti trávíme spoustu času vsedě, naše tělo tomu ale rozhodně není přizpůsobené. Bylo stvořeno k pohybu, ne k tomu, aby 8 hodin z 24 sedělo ve strnulé pozici na židli. Investice do dobré kancelářské židle je stejně klíčová jako do správné matrace. Kvalitní židle vám vydrží dlouhé roky, tak za ni neváhejte připlatit. Kolik jiných věcí ve svém životě používáte tak často jako právě kancelářskou židli? Peníze vložené do zdraví jsou navíc vždycky dobře investované.

Jak funguje dobrá zdravotní židle?

V čem se zdravotní kancelářská židle liší od té obyčejné? Aktivuje svaly. Místo toho, aby bylo svalstvo po celý den sezení uvolněné a bez zátěže, je rovnoměrně aktivováno. Svalstvo bránice, pánevního dna a břišních svalů je v souhře.

Jak je svalstvo zapojováno? Židle mají „plovoucí“ sedák, což je vlastně alternativa k sedacímu míči. Kvůli nestabilnímu sedáku se svalstvo kolem páteře musí snažit, aby udrželo tělo rovně.

Kde takovou židli pořídíte?

Zdravotní židle s konstrukcí, na které se hýbete, tedy poposedáváte, různě měníte polohy sedu, mírně se houpete či lehce protáhnete záda, má ve své nabídce společnost Adaptic. V Česku má 13 showroomů, tak se neváhejte do nějakého z nich stavit a židle si vyzkoušet, ať zažijete ten rozdíl.

Vyzkoušejte třeba rovnou to nejlepší – židli Adaptic EVORA. Jedná se o nejprodávanější zdravotní židli vhodnou pro většinu postav pro home office i kanceláře. Pokud měříte 165 cm až 185 cm, opravdu dokonale do ní zapadnete. Područky, hlavovou a zádovou opěrku si nastavíte dle sebe. Sedák je na pružině, což zajišťuje přesně to, o čem jsme mluvili, tedy zapojení svalstva. Pro správnou funkčnost je ale důležité ji nastavit vhodně k vaší postavě. Nemějte strach, uděláte to jen na začátku a nejde o nic složitého. Na webu výrobce Adaptic najdete videonávod.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here