Sexismus v kavárně rozpoutal bouři poté, co v nabídce zveřejnili vydatná jídla pro muže a „dietní” varianty pro ženy

0
1927

Coffee

Nabídka v menu nazvaná „Pro něj a Pro ni” mužům nabízela vydatná jídla včetně slaniny, klobásy či toustů, zatímco ženám byly nabízeny „lehčí” možnosti.

Zdroj: FitLif – magazín o zdravém hubnutí

Připadá vám to sexistické? Tato nabídka spustila vlnu kritiky.

Kavárna vyvolala pobouření nad jejím „sexistickým” menu, které nabízí vydatná jídla pro muže, zatímco ženám se doporučuje, aby si daly něco z nízkokalorických jídel. V britské kavárně Caffe Be On se nabídka „pro něho” za £ 7,95 (cca 250,- Kč) skládá z tortilly, slaniny, klobás, rajčat, žampionů, sýru a šunky s chlebem a máslem. V ostrém kontrastu se za stejnou cenu nabídka „pro ni” může pochlubit anglický muffinem, uzeným lososem, zastřeným vejcem, salátovými listy, cherry rajčátky, avokádem, červenou cibulí s dýňovými semínky.

Nabídka „Pro něj a Pro ni” obdržela obvinění ze sexismu poté, co dotčení hosté začali sdílet menu kavárny online. Charlotte Murray, která pracuje v administrativě charity, byla tak naštvaná, že tweetovala fotku menu doprovázenou hashtagem „EverydaySexism” (KaždodenníSexismus). Charlotte dále dodává: „Tento druh obvyklého sexismu se na první pohled nezdá být nějak zvlášť velkým problémem, ale přesto podporuje postoje, které udržují negativní genderové stereotypy.”

Lifestylová bloggerka Olivia Jones pohotově reagovala: „Tenhle podivný pokus o menu je naprosto mimo! Zcela mě přešla chuť na jakoukoliv snídani.”

Steve Woods, překladatel, kterého menu také zaujalo, vtipkoval: „Muži mohou samozřejmě nechat své postavy kynout jak knedlík (a cholesterol v krvi taky), zatímco u ženy se automaticky předpokládá, že drží dietu, protože zřejmě ženy „musí zůstat štíhlé pro své muže”.”

Caffe Be On po vlně kritiky sdělilo, že z nabídky možnosti „Pro něho a Pro ni” odstraní. Zástupce této kavárny řekl: „Aby bylo jasno, kdokoliv si může objednat z obou menu. Nikdy jsme neměli v úmyslu někoho urazit, a tak z nabídky stahujeme nápisy „Pro něho a Pro ni”.”

Zdroj: FitLif – magazín o zdravém hubnutí

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here