S koly Cannondale si cyklistiku zamilujete

0
420

Značka Cannondale vznikla v USA v roce 1971. Cyklistům ji jistě není třeba dlouze představovat, dnes je totiž doslova legendou. Víte například, že to byla tahle firma, která odstartovala éru hliníkových rámů?

Cannondale vyrábí nejen kola, ale také cyklistické oblečení a nejrůznější doplňky. Kdo si ji zamiluje, ten se do ní může odít od hlavy až k patě. Kolo je však největší investicí.

Špičková kola Cannondale

Značka Cannondale má i některé levnější typy, my se však pojďme podívat na prémiové modely pro náročné zákazníky.

Jedním z nich je Cannondale Habit, trailové kolo do každého terénu. Má pokročilou technologii odpružení a moderní trialovou geometrii. Habit má speciální úhel hlavové trubky 66 °, díky tomu je jezdec umístěn do správné pozice.

Nejen závodní tratě výtečně pokoří Cannondale Scalpel, jedno z nejlehčích celoodpružených kol na světě. Tohle kolo miluje rychlost a nabídne komfort i ve zhoršeném terénu.

Jak si vůbec vybrat horské kolo?

V prvé řadě byste se měli rozhodnout, pro jaký terén kolo hledáte. Cannondale rozlišuje následující typy horských kol:

  • sportovní horské kolo,
  • závodní horské kolo pevné,
  • závodní XC kolo celoodpružené,
  • horské kolo pro enduro a trail jízdu,
  • pevné horské elektrokolo,
  • horské celoodpružené elektrokolo.

Jestliže je pro vás cyklistika pouze příležitostným koníčkem, jezdíte v českých lesích, sem tam se vydáte na nějaké české singletracky, postačí vám kolo z první kategorie. Na druhou stranu, s kvalitnějším kolem si dopřejete lepší zážitky.

Dále budete muset zvážit, zda toužíte po klasických duších, nebo bezdušovém systému, jednopřevodníku či dvojpřevodníku, mechanických nebo hydraulických kotoučových brzdách. A pak je tu samozřejmě velikost kol. Ta větší lépe jedou, obecně byste si nad nimi ale neměli příliš lámat hlavu. Velikost kola samotného vás navede i k rozměru zapletených kol.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here