Arganový olej má přínos pro pokožku i vlasy

0
589

V kosmetickém světě se setkáte s mnoha přípravky, přičemž do popředí se dostávají především přírodní produkty, jako jsou aloe vera, kokosový, šípkový, ba dokonce arganový olej. Jedná se o cenově dostupné přípravky, které mají blahodárný vliv na pokožku, vlasy i další části lidského těla. V následujících řádcích se zaměříme právě na arganový olej se zlatavým odstínem a oříškovou vůní.

Prvně se podíváme, jaké má arganový olej účinky, abyste věděli, co vůbec plánujete zakoupit. Olej je bohatý na vitamin E, mastné kyseliny i antioxidanty, což je jeden z důvodů, proč je vhodný na pokožku a vlasy.

Arganový olej a jeho vznik

Olej se získává z plodů argánie trnité. Strom podobající se olivovníku roste pouze v Maroku, a to v nejzápadnějším Alžírsku. Květy jsou drobné a nažloutlé, plodem je žlutá peckovice. Pro získání oleje se z plodu nejprve odstraní tlustá slupka a dužina, následně se rozlouskne ořech, a tím se dostanete k jádru bohatému na olej. Jádra se poté rozemelou a vylisují, a tím se z nich dostane čistý nefiltrovaný arganový olej. Závěrem se arganový olej ještě dekantuje a filtruje.

Výsledkem celého procesu je mimořádně výživný olej, jež snadno proniká do pokožky, a tím zvyšuje její hydrataci a aktivuje tvorbu přírodních lipidů chránící kožní bariéru. Arganový olej je poměrně lehký, a tak se doporučuje na většinu typů pleti i vlasů.

Protože je arganový olej relativně lehký, lze ho použít na většinu typů pleti a na všechny typy vlasů.

Proč používat arganový olej na pleť a vlasy?

Důvodů je hned několik. Poskytuje pleti významnou dávku hydratace, protože obsahuje vitamin E. Zmírňuje vlásky a oddaluje proces stárnutí. Rozjasňuje pleť a potlačuje tvorbu nadbytečného pigmentu. Stejně tak je vhodný pro mastnou pleť se sklonem k akné, neboť eliminuje ucpané póry.

Používejte i arganový olej na vlasy. Slouží jako kondicionér či maska na vlasy. Molekuly oleje jsou menší než u jiných olejů, a tak snadno pronikají do vlasových kutikul, a tím pádem jsou vlasy jemnější a poddajnější, méně se zamotávají a nevysušují se.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here