Rádi byste svaly jako Pepek námořník? Zapomeňte na špenát a začněte cvičit!

0
520

Chlap by měl mít svaly, o tom není pochyb. A jak jich dosáhnout? Správným jídelníčkem a samozřejmě posilováním.

Rad, jak nabrat svalovou hmotu, najdete plný internet. Ideální samozřejmě je najmout si profesionálního trenéra a pod jeho dohledem pravidelně cvičit. Třeba s personalizovanými činkami.

Bez posilování to nepůjde

Základem pro růst jakékoliv svalové hmoty je samozřejmě posilování. Nezaměřujte se ale jen na jednu část. Pokud zkrátka toužíte po bicepsech jako ze žurnálu, nemůžete posilovat jen a pouze je. Zaměstnat musíte všechny svalové partie, tedy stehna, záda, hrudník, tricepsy i bicepsy.

Svaly jako kámen? Nasaďte tvrdý silový trénink!

Uvědomte si také, že k nárůstu svalové hmoty nedochází při tréninku samotném, ale po něm. Samotný průběh tréninku ale předurčuje, jakou svalovou hmotu naberete. Vydáte-li se cestou tvrdého silového tréninku, můžete očekávat svaly tvrdé jako kámen. Cvičte třikrát až čtyřikrát týdně ideálně pod dohledem profesionála. Ten vám připraví i podrobný tréninkový a výživový plán. Správná výživa je při posilování stejně důležitá jako samotné posilování.

Na čem a jak posilovat

Základem jsou klasické dřepy, kliky, mrtvé tahy, bench press a legpress. K posilování bicepsů, tricepsů a ramenních svalů jsou nejlepší klasické činky. Nechte si fitness trenérem přesně ukázat, jak je používat. Nesprávně prováděnými pohyby si můžete i ublížit. Pokud to s posilováním myslíte vážně a nechcete se o své činky dělit s ostatními, nechte si vyrobit činky s vlastním nápisem, ať již jménem, přezdívkou, nebo třeba svým mottem. Ideálně s takovým, jež vás vyburcuje k nejlepším výkonům.

Personalizované činky i kotouče

Takové personalizované nářadí vhodné jak do veřejných, tak soukromých posiloven, najdete v nabídce e-shopu mojecinka.cz. Na činku si můžete nechat vyrýt své jméno, přezdívku nebo třeba své motto. Takové činky, jež nejenom v Čechách, ale pravděpodobně i ve světě nemají obdoby, mohou být i skvělým dárkem pro fitness fandy. Jménem či nápisem přitom máte možnost personalizovat i kotouče na činky stejně jako závaží na činky.

Vyvážená strava

Nabírání svalové hmoty ovšem není jen o cvičení. Neobejdete se bez vyvážené stravy bohaté na živiny. Pro nabírání svalové hmoty váš kalorický příjem musí být vyšší než kalorický výdej. Na rozdíl od opačného stavu, kterým je ubírání na váze.

Bez spánku to nepůjde

Kvalitní a dostatečný spánek je klíčem k celkovému zdraví. K regeneraci svalů dochází především ve spánku. Když spíme, spalujeme také málo kalorií. To vše má na nábytku svalové hmoty zásadní podíl. Zkuste si dopřát alespoň 8 hodin spánku denně.

Nepřekračujte počet sérií

Nemusíte cvičit dlouho, ale efektivně. Správný počet sérií s adekvátními pauzami. A s adekvátním závažím. To, jaká váha je pro vás ideální, je individuální záležitost. Stanovte ji opět s profesionálním trenérem.

Zaměřeno na makronukrienty

Pravidelně posilujete, a i přesto na sobě nezaznamenáváte žádnou změnu? A jak vypadá vaše strava? Zatímco při hubnutí náš kalorický příjem musí být nižší než výdej, u nabírání svalové hmoty platí opak. Svalová tkáň je totiž budována z tzv. kalorických přebytků. Jejich zdrojem jsou tzv. makronutrienty. Renomovaní fitness trenéři doporučují 1,25 gramů proteinů a 2 gramy sacharidů na půl kilogramu vaší váhy. Jíst byste navíc měli minimálně každé čtyři hodiny.

BCAA aminokyseliny

Proteiny ovšem nestačí pouze přijímat, ale také efektivně využívat. Tomu napomáhají BCAA aminokyseliny. Ty se na rozdíl od proteinových jídel rychle vstřebají do krevního oběhu, a svalům tak poskytují prakticky okamžitý zdroj energie. BCAA aminokyseliny, které ve velké míře i snižují svalovou únavu, je vhodné přijímat mezi tréninkem a jídlem.

Anabolika, nebo steroidy?

Obě látky podporují růst svalů, podporují tkáňovou regeneraci a mají lví podíl na výkonnosti sportovci. Jedna je ovšem na rozdíl od té druhé pro organismus škodlivá. Řeč je o škodlivých steroidech, které přivedly k invaliditě řadu sportovců nejenom z dob totalitních. Pokud tedy hledáte prostředek, který by vám na cestě za nárůstem svalové hmoty mohl být nápomocen, vybírejte spíše v katalozích zavedených značek v segmentu přírodních anabolik. Ta jsou volně dostupná, legální a bez vedlejších účinků v podobě zavodnění organismu.

Mít svaly jako ze žurnálu není jen tak. Chce to hodně odříkání, píle a vůli silnou jako paže, po nichž toužíte. Když se zkrátka chce, všechno jde. Tak chtějte! Jménem na čince to může začínat a jménem na stupních vítězů v kulturistické soutěži končit. Kdo ví?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here