Proč stojí za to koupit si chytré hodinky?

0
161


Moderních technologií není nikdy dost, zvláště těch užitečných. A mezi takové se mohou směle řadit i chytré hodinky.

Nejedná se o žádnou novinku, na trhu jsou již nějaký ten pátek, ovšem až nejnovější verze jsou opravdu natolik dobré, aby mělo smysl o jejich koupi minimálně uvažovat.

Dají se spárovat s mobilním telefonem

Pokud disponujete dvěma SIM kartami, nicméně váš telefon má pouze slot pro jednu, je možné využít chytré hodinky k uložení druhé simky. Hodinky sice nemohou telefon zcela nahradit, ale v případě volání vás na to upozorní. To samé platí i pro příchod SMS. Jedná se o užitečnou funkci třeba v případech, kdy si zapomenete svůj telefon třeba doma.

Na hodinkách okamžitě vidíte, kdo se s vámi chce spojit a podle toho pak můžete zareagovat. Bude-li se jednat o něco důležitého, zaběhnete si pro telefon, případně si zavoláte od někoho jiného. V opačném případě můžete dotyčného kontaktovat až dorazíte domů.

Některé nejnovější verze však již mají i mikrofon, takže klidně lze volat i prostřednictvím hodinek. Vypadá to sice trochu divně, ale účel světí prostředky.

Už nikdy si nezapomenete telefon

Lidé své mobilní telefony pořád někde zapomínají. Stačí však daný přístroj spárovat s chytrými hodinkami a tento druh problémů už vás nikdy trápit nebude. V případě, že se až příliš vzdálíte od svého mobilu, pomocí aplikace budete na tento fakt upozorněni. Teď ještě nezapomenout nasadit si hodinky.

Sledují vaše aktivity

Moderní chytré hodinky mohou fungovat rovněž i jako váš diář a monitorovací zařízení v jednom. Můžete si na nich navolit upozornění pro důležité schůzky či si nechat počítat počet kroků denně.

Některé sofistikovanější modely umí měřit puls, a dokonce i tlak. Kupodivu jsou často přesnější než levnější tlakoměry. Do jisté míry je tudíž možné takto sledovat i svůj zdravotní stav.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here