Vezměte trekingové hole a vyrazte na túru!

0
212

Češi byli vždy národem trampů. Když se koncem 20. století otevřely hranice a bylo možné cestovat, lidé jezdili zejména k moři a kromě Chorvatska si rádi užívali exotické teplé destinace. Doba se však postupně mění a dnešní mladí lidé častokrát hledají více než válení se na pláži.

Turistika, chození a lezení po horách nabírají na popularitě. Zatímco dříve byste ve skříni dvacetileté slečny našli spíše podvazky, dnes tam objevíte raději úvazky, lana a lezeckou helmu. Karabina už jí dávno neslouží jen na klíče. Dobrodružství totiž mladí muži i slečny vyhledávají v přírodě i na skalách.

Útěk z digitálního světa a přelidněných měst

Možná k tomu přispívá i doba, v níž žijeme. Z velkých měst o víkendu rádi utečeme do přírody, kde potkáme spíš kamzíky než lidi. Jelikož je však tento trend čím dál rozšířenější, je třeba vyhledávat méně populární lokality, pokud se chcete vyhnout davům.

Každý podle svého gusta

Ti odvážní se přírodě oddávají zcela. Investují do nafukovací karimatky, stanu, spacáku, pořídí si plynový vařič a na pár dní se úplně odloučí od civilizace. Nemusíte však chodit do takových extrémů. Také jednodenní túra v přírodě dokáže ozdravit tělo i mysl. Dokonce není ani nutné šplhat na žádný vysoký vrcholek. Procházky v dolinách mají taktéž něco do sebe.

Chůze je pro člověka nejpřirozenější pohyb

Za procházky v přírodě vám poděkují plíce, srdce i svaly. Procvičíte celé tělo, a jestliže to chcete ještě umocnit, pořiďte si trekingové hole. Ty donutí více zabírat ruce, také uleví nohám.

Dobré také je, že na tento zdravý únik od civilizace vlastně nepotřebujete nic moc speciálního. Stačí nazout tenisky, obléknout si sportovní oblečení, sbalit pití a svačinku. Tedy pokud nemíříte do hor. Tam se naopak nevyplácí vydávat bez dobrého vybavení. Mnoho Čechů v zahraničí na to již doplatilo. Na Sněžku se sice dá vyjít v žabkách, avšak skutečné hory vypadají jinak.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here