Posilujte imunitu cvičením! Třeba ve fitness Ostrava!

0
249

Zapomeňte na pilulky z lékárny a začněte cvičit. Posílíte nejenom svaly, ale i svou imunitu. A silnou imunitu nadcházející podzim a zimu zřejmě budeme potřebovat více než kdykoliv před tím.

Prospěšnost zdravého životného stylu, tedy vyvážené stravy plné vitamínů a minerálů kombinované s pravidelným cvičením, je neoddiskutovatelná. Stejně jako vliv pozitivního myšlení. To vše má jediný cíl – zdravý jedinec odolný vůči bakteriím a virům včetně koronavirů.

Jak a čím začít?

V podstatě jakýmkoliv pohybem, který budete vykonávat s chutí. Obecně by se dalo říci, že pro své zdraví dnes lidé mohou udělat mnohem více, než lékaři zdravotnická zařízení a nejmodernější technika. Musí jen chtít. A od slov přejít k činům. Tedy se sebou začít něco dělat.

Strava, mysl a pohyb

Základem je známé trio – kvalitní strava, pozitivní myšlení a dostatek pohybu. Na ten se v tomto článku zaměříme. Nesmírně důležitá je radost z pohybu, do něhož se počítají i na pohled „obyčejné procházky“ na čerstvém vzduchu. Nedávné výzkumy dokonce prokázaly, že svižná chůze může být pro tělo prospěšnější než sprint. Velmi prospěšná však je jízda na kole, bruslích, plavání atd. Ideální samozřejmě je, když zmíněné aktivity můžete střídat. Jeden den se vydat na delší procházku, druhý den si zaběhat a třetí den projet na kole.

Posilováním svalů posilujete i svou obranyschopnost

Všechny zmíněné aktivity zvyšují celkovou fyzickou kondici, a prospívají tak především kardiovaskulárnímu systému a celkové obranyschopnosti organismu. Myslet byste však měli i na své svaly a mysl. Pokud to s cvičením myslíte vážně, v což doufáme, lze vám doporučit i pravidelné návštěvy nějakého dobře vybaveného fitness centra.

Pořiďte si permanentku do fitka

Obyvatelům Ostravy a okolí lze jen doporučit ostravský Fitpark (na internetu hledejte pod odkazem fitness Ostrava) se špičkovou posilovnou a cardio i funkční zónou, ale především zaměstnávající profesionální trenéry, které vás na nich naučí cvičit. A k tomu pro vás vypracují individuální tréninkový plán zahrnující i výše zmíněný vyvážený jídelníček, bez něhož ani nejintenzivnější cvičení nepřináší kýžené výsledky.

Zklidněte svou mysl

Fitness Ostrava Vítkovice však nenabízí jen individuální, nýbrž i spoustu skupinových cvičení. Vaší pozornosti by neměly uniknout například hodiny jógy, které do vašeho života zase přinesou nezbytně důležité a v současné době velmi vyhledávané zklidnění mysli, jak se ostatně dozvíte z odkazu jóga Ostrava.

Pracujte na sobě!

Fitness centrum Ostrava ovšem skupinových aktivit nabízí víc. Vyberte si jednu (či víc) a vyzkoušejte ji. Uvidíte, jakou ze sebe budete mít radost. Především ale budete celkově zdravější a odolnější. Po psychické i fyzické stránce. To by v podstatě měl být váš cíl. Tak hodně štěstí!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here