Pořizujete si batoh? Nakupujte jednoznačně dle účelu použití

0
345

Batoh už dávno nepředstavuje pouze pomůcku, která je určena pro turistiku a pobyt v přírodě. Současné modely batohů se různí a setkáme se i s takovými, které se nosí běžně každý den. Pokud už váš starý batoh dosloužil, nebo si jen tak chcete za nějakým účelem pořídit nový, jste na správné adrese. V následujících řádcích se totiž zaměříme na batohy podle účelu jejich použití. Málo jich určitě není a jedná se fakticky o hlavní aspekt, který byste při nákupu měli brát v potaz.

Klasické trekové batohy

Jestliže vybíráte turistický batoh, pak rozhodně sáhněte přesně po takovém, který bude vyhovovat vašim požadavků. Vydáváte-li se na dlouhé turistické výpravy, pak vsaďte na co nejlehčí modely, které ale mají potřebný objem. Dnes už se přímo prodávají konkrétní batohy, které jsou určené na konkrétní délku turistických tras. Při výběru si dejte pozor hlavně na dokonalé polstrování batohu, jeho objem a také hmotnost.

Cyklistické batohy

Patříte mezi milovníky cyklistiky? Pak si určitě pořídíte speciální batoh určený právě pro jízdu na kole. Vyznačuje se samozřejmě kompaktními rozměry, ale také aerodynamickým tvarem. Díky němu bude odpor vzduchu minimální. V batohu navíc bývá integrován vak s pitím, takže není třeba řešit další přídavné bidony.

Volnočasové a školní batohy

Velmi oblíbené jsou také batohy určené pro běžné chození. Nevyznačují se většinou žádnými specifickými vlastnostmi, jelikož je u nich nejdůležitější především designové provedení. Vybírat si lze z mnoha různých zajímavých provedení, která vzhledově určitě upoutají pozornost. U školních batohů je už ergonomie mnohem důležitější. Rozhodně není problém vybírat takové, které děti budou nosit rády. Můžete si být jako rodiče také jistí tím, že záda vašeho dítěte nebudou nijak extrémně namáhána.

 

Zdroj obrázku:

My Life Graphic / Shutterstock.com

 

 

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here