Pánské funkční prádlo stojí na začátku dobrého oblečení pro outdoor

0
604

Užít si venkovní sportovní a outdoor aktivity můžeme jen ve vhodném oblečení. Správně se obléct znamená příliš se nezapotit, ale ani nemrznout. Pánské sportovní oblečení je dnes na to připraveno. Víte, jak na to?

Už jsou dávno pryč doby, kdy jsme třeba v zimě při venkovních aktivitách museli promrznout. Funkční oblečení na sport a pro outdoor aktivity nás při dodržení zásad správného oblékání umí udržet v teple, v suchu i nepropocené. Oblečení se zlepšilo, nabídka je větší a dostupnější, ale zásady správného vrstvení zůstaly v podstatě stejné. Jak si tedy připravit svůj pánský šatník?

Obsah článku

Na začátku úspěšného vrstvení stojí pánské funkční prádlo

Právě pánské funkční prádlo je tou nejdůležitější vrstvou. Nabídne nám správnou termoregulaci, ať již se chystáme do mrazu, či naopak do tepla. Vybrat si jej musíme tak, aby nás neomezovalo v pohybu, nijak se nám nerolovalo, netahalo, ale ani příliš na nás neviselo. Funkční prádlo a termoprádlo nás dokáže udržet v tepelní pohodě, v suchu, a též velice často nabízí antibakteriální vlastnosti, které zamezují rychlému propocení a nežádoucím pachům spodního prádla. Zapomeňte na glorifikaci bavlny. Kvalitní funkční prádlo je nejčastěji ze syntetiky, která perfektně odvádí vlhkost a rychle schne. Speciální vlastnosti pak funkčnímu prádlu umí z přírodních materiálu nabídnout především merino vlna, někdy i bambusové vlákno.

Nezapomeňte na druhou vrstvu oblečení

Investovat do této vrstvy v top kvalitě se rozhodně vyplatí. Budete ji schopni totiž využívat celoročně. Druhá vrstva oblečení je funkční, ale současně již může být i stylová a dodává vašemu outfitu ten správný vzhled. Investujte do skvělých společníků na zimu z teplého Polarteku. Oceníte jej nejen pro outdoor aktivity, ale i jiné sporty a pro volný čas obecně. Pravdou však je, že u jedné druhé vrstvy asi nezůstanete. Různé aktivity a počasí si mohou žádat různé druhé vrstvy – někdy jde spíše o prosté mikiny, jindy o bundy. Někdy je též tato vrstva vhodná v kombinaci s pevnou kapucí, jindy s ukrytou v límci, často však oceníme i absenci kapuce. V tomto případě jde obvykle o mikiny na turistiku. I když i ty jsou střihově různorodé. Při jejich výběru zvažte, jestli bude pro vás praktičtější oblékání přes hlavu, nebo oceníte možnost rozepínání na zip, které je vlastně praktickou termoregulací.

Péřové bundy nejen do extrémních mrazů

Obléct si péřovou bundu nemusíme jen do třeskutých mrazů. Pravdou je, že právě tehdy ji jako třetí vrstvu oceníme nejvíce. Nosit se dá však i při chladnějším podzimu či jaru. Hrdým zástupcem této kategorie bund je péřová bunda Mamut. I na této značce však vidíme, že péřová bunda může mít různé podoby, a tedy i různé využití. Typ výplně, konkrétně poměr peří a pápěří, rozhoduje o tom, zdali je bunda hřejivější, a tedy do největší zimy, nebo méně hřejivá, hodící se na jarní i podzimní aktivity.

Nezapomeňte na pánské legíny

Legíny už dávno nejsou jen záležitostí dámského sportovního šatníku. Jde o praktické kalhoty pro zimní i letní aktivity. Pro ty letní je pak lze nosit ve zkrácených délkách. V zimě se hodí nejen na běžky. Nezapomeňte, že pánské legíny na turistiku musí být odolnější poškození například rostlinami v lese. Dbejte též na správný výběr funkčního spodního prádla pod legíny.

Na nohy patří výhradně kvalitní boty

Výběr vhodných outdoorových bot je kapitolou samou o sobě. V botníku nám nesmí chybět ty na léto ani ty na zimu. Rozlišovat bychom měli obuv na lehký trekking a náročnou horskou turistiku. Někdo ocení boty vyšší, kotníkové, jiní zas nízké. Určitě nám nesmí chybět nepromokavé, tedy waterproof outdoorové boty. Boty vybírejte též podle typu a kvality podrážky, funkčních membrán, a i podle jejich hmotnosti. Jak si vybrat? Nejlepší zárukou kvality bývají prověřené značky. Proto jsou třeba boty Mckinley sázkou na jistotu. Prodává je e-shop Outdoorlife.cz.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here