Proč je výhodné používat MCT oleje?

0
578


Různé druhy podpůrných vitamínů a doplňků stravy v tabletách či v tekuté formě jsou dnes standardní součástí takřka každé domácnosti. Většinou se nejedná o léky jako takové, ale o preparáty, které mají sloužit spíše preventivně. Mezi takovéto výrobky se řadí i MCT oleje.

Obsah článku

Je potřeba koupit si kvalitní druh

Už dávno neplatí, že se olej dává jen na pánev, případně do fritovacího hrnce. Třeba olivové oleje je možné běžně používat i ve studené kuchyni. Aby to však mělo nějaký efekt pro zdraví, je nezbytné používat opravdovou kvalitu. Tato pravda platí nejen v případ olivového, ale i MCT oleje.

Na českém trhu se pod tímto označením dá koupit ledacos, často i za velice svůdné ceny. Tady ovšem pozor. 100 % MCT olej z kokosové dužiny se nedá sehnat za pár desítek korun. Nejde sice o vyloženě prémiové zboží, nicméně za padesát korun jako klasický stolní olej se taky neprodává.

Je potřeba zachovat během nákupu ostražitost a nestydět se přečíst si i etikety, případně se zeptat někoho povolaného. Rozdíly mezi falešným a pravým MCT olejem jsou totiž obrovské.

Nejen pro sportovce

Pravý kvalitní kokosový olej dokáže pozitivním způsobem ovlivnit celou řadu věcí. Je skvělým doplňkem při hubnutí, snižuje špatný cholesterol, chrání svalstvo a je vhodný i jako podpora pro trávení.

Rovněž je až nebývalou zásobárnou energie. I proto si ho oblíbili mnozí sportovci, dokonce i profesionální. Není však určen pouze pro aktivní jedince. Tento olej může užívat prakticky kdokoliv vyjma úplně malých dětí.

Nemá žádnou chuť

Kdekdo vyčítá MCT oleji, že nemá žádnou chuť. Nejde však o žádnou velkou vadu, jelikož se jedná v první řadě o zdraví prospěšný preparát, nikoliv ochucovadlo. Navíc ho díky absenci chuti je možné použít v podstatě do jakéhokoliv pokrmu, slaného i sladkého. Není tak potřeba olej konzumovat klasicky po lžičkách, ale v podstatě v jakékoliv formě se komu hodí.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here