Proč je výhodné používat MCT oleje?

0
398


Různé druhy podpůrných vitamínů a doplňků stravy v tabletách či v tekuté formě jsou dnes standardní součástí takřka každé domácnosti. Většinou se nejedná o léky jako takové, ale o preparáty, které mají sloužit spíše preventivně. Mezi takovéto výrobky se řadí i MCT oleje.

Je potřeba koupit si kvalitní druh

Už dávno neplatí, že se olej dává jen na pánev, případně do fritovacího hrnce. Třeba olivové oleje je možné běžně používat i ve studené kuchyni. Aby to však mělo nějaký efekt pro zdraví, je nezbytné používat opravdovou kvalitu. Tato pravda platí nejen v případ olivového, ale i MCT oleje.

Na českém trhu se pod tímto označením dá koupit ledacos, často i za velice svůdné ceny. Tady ovšem pozor. 100 % MCT olej z kokosové dužiny se nedá sehnat za pár desítek korun. Nejde sice o vyloženě prémiové zboží, nicméně za padesát korun jako klasický stolní olej se taky neprodává.

Je potřeba zachovat během nákupu ostražitost a nestydět se přečíst si i etikety, případně se zeptat někoho povolaného. Rozdíly mezi falešným a pravým MCT olejem jsou totiž obrovské.

Nejen pro sportovce

Pravý kvalitní kokosový olej dokáže pozitivním způsobem ovlivnit celou řadu věcí. Je skvělým doplňkem při hubnutí, snižuje špatný cholesterol, chrání svalstvo a je vhodný i jako podpora pro trávení.

Rovněž je až nebývalou zásobárnou energie. I proto si ho oblíbili mnozí sportovci, dokonce i profesionální. Není však určen pouze pro aktivní jedince. Tento olej může užívat prakticky kdokoliv vyjma úplně malých dětí.

Nemá žádnou chuť

Kdekdo vyčítá MCT oleji, že nemá žádnou chuť. Nejde však o žádnou velkou vadu, jelikož se jedná v první řadě o zdraví prospěšný preparát, nikoliv ochucovadlo. Navíc ho díky absenci chuti je možné použít v podstatě do jakéhokoliv pokrmu, slaného i sladkého. Není tak potřeba olej konzumovat klasicky po lžičkách, ale v podstatě v jakékoliv formě se komu hodí.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here