Nejúčinnější dieta – tak která to je?

0
2875

Rozhodli jste se zhubnout. Jak ale na to? Nevyznáte se ve všech těch dietách a zaručených receptech na rychlé a účinné hubnutí. Začal se Vám zvyšovat krevní cukr, cholesterol už taky bije na poplach. Cítíte se unavení a neohrabaní. Zadýcháte se pokaždé, když jdete do schodů nebo na nějaký trošičku delší výlet. Potíte se, i když právě nic neděláte. Jestli chcete opravdu zhubnout, přečtěte si následující článek a budete mít jasno.

Existuje mnoho možností, jak zhubnout. Která je ale ta nejúčinnější dieta? Taková, při které opravdu zhubnete a nepřiberete kila zpět, jakmile s dietou skončíte.

Nejznámější a prý nejúčinnější diety

Hladovka  – někteří ji vychvalují, prý Vám pomůže zhubnout rychle a snadno. Ovšem pozor. Hladovka, i když Vám pomůže pár kilogramů shodit, není vůbec zdravá! A navíc, vše co shodíte, opět naberete zpět. Hrozí zde problémy spojené s nedostatkem vitamínů a minerálů, dále únava v důsledku nedostatku energie. Hrozí také zácpa, jelikož chybí vláknina. Uvádí se, že až 70% lidí, kteří trpí obezitou, si ji způsobili hladovkou (ať už plnou nebo částečnou).

Pilulky – spousta lidí řeší obezitu pilulkami. Existuje velké množství různých „zázračných“ pilulek, které Vám údajně pomohou zhubnout natrvalo. Bohužel, opak je pravdou. Kdyby takové pilulky skutečně existovali, nebylo by na světě tolik obézních lidí. K čemu Vám určitě takové pilulky pomohou, je zkažený žaludek. Tudy cesta také nevede.

Bandáž žaludku – jedná se o operaci, která se provádí většinou extrémně obézním lidem. Vždy se podstupuje určité riziko. Pokud to není pro Vás nezbytně nutné ze zdravotních důvodů, raději na tuto variantu ani nemyslete. Možná Vám to pomůže zhubnout, ale jsou zde opravdu velká rizika, že se něco pokazí.

Zlatá vejce (adipex) – jedná se o prášky na hubnutí. Je to samostatná kategorie, jelikož jsou extrémně nebezpečné.  Omezí Vám chuť k jídlu, takže zákonitě zhubnete. Zde je ale jedno velké ALE!!! Vedlejší účinky, které Vám hrozí, opravdu mít nechcete. Nejen, že budete nesoustředění, budete mít výkyvy nálad, bušení srdce, můžete zvracet, hrozí nemoci jater a v nejhorším případě i smrt. V ČR jsou zakázaná.

Jednostranné diety – je spousta jednostranných diet. Ananasová, banánová, dokonce celerová apod. Tyto jednostranné diety Vám pomohou maximálně tak pročistit organismus. Je zcela nevhodné, je držet delší dobu než pár dní. Pak mohou být i zdraví škodlivé.

Všechny výše zmíněné diety nejsou vhodné a ke zdravému a účinnému zhubnutí Vám nepomohou. Naopak Vám mohou hodně uškodit. Proto se jim velkým obloukem vyhněte.

Dále existuje třeba proteinová dieta, Dukanova dieta, Atkinsonova dieta a spousta dalších.

Jak teda konečně zhubnout?

Kterým směrem se vydat? Nejúčinnější dietou je podle odborníků změna životního stylu. To Vám zaručí, že hubnutí bude pozvolné, to znamená zdravé a hlavně trvalé. Jde o to, že musíte mít dostatek živin, aby tělo fungovalo, jak má. Zároveň musíte přidat pohyb. Pokud bude výdej maličko převažovat nad příjmem, kila půjdou pomalu dolů a Vám nehrozí žádná zdravotní rizika. Naopak, pokud bude jídelníček obsahovat dostatek ovoce, zeleniny, ryb, libového masa, celozrnného pečiva, luštěnin, ořechů a dalších zdravých olejů, sníží se Vám cholesterol, srovná hladina krevního cukru a budete skutečně hubnout.  Trvale a zdravě. Sice pomalu, ale napořád.

Dále je potřeba dodržovat pitný režim, jíst pravidelně alespoň 5 – 6x denně. A také se hýbat.

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodných potravin, navštivte odborníka na výživu, který Vám poradí a naučí Vás, jak se máte stravovat.  Vyhněte se takovým, kteří nabízejí „zázračné“ doplňky. Jde to i bez nich.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here