Naslouchátka pro zvýšení životní úrovně seniorů a nedoslýchavých

0
934

Nejčastějšími příčinami nedoslýchavosti jsou stáří, nemoc, úraz či vrozená vada. Postižené může dostávat do sociální izolace, neboť se straní společnosti z důvodu, že se nemohou plnohodnotně zapojit do hovoru. Tento problém se dá velice jednoduše vyřešit naslouchátky, jež lze pořídit ve velmi diskrétní formě.

Nikdo nic nepozná

Naslouchátka do ucha, která jsou velmi malých rozměrů, a navíc se umísťují přímo do zvukovodu, jsou na první pohled zcela nepostřehnutelná. Ovšem prokáží mírně až středně nedoslýchavým medvědí službu. Nejoblíbenějším typem je digitální anatomicky tvarované sluchadlo do levého či pravého ucha. Jeho součástí jsou zinková baterie a sada 6 různě velikých špuntů, které ho bezpečně udrží na svém místě. Postarají se rovněž o potlačení nežádoucích ruchů, šumů a pískání. Naslouchátko pro nedoslýchavé se jednoduše ovládá pomocí otočného kolečka, jímž nastavujete hlasitost, i když ho máte umístěné zrovna v uchu.

Digitálně zpracovaný zvuk

Pro těžce nedoslýchavé jsou určena sluchadla s umístěním za ucho. Sáhnete-li po tom nejlepším typu ve své kategorii, uslyšíte lidský hlas v nezkreslené formě a též se nemusíte trápit dokupováním baterií. Naslouchátko lze jednoduše dobít pomocí počítače či adaptéru v zásuvce. Kromě jiného je vybaveno 3 režimy, z nichž je jeden běžný a další 2 pro mírné a silnější zeslabení šumu.

Pro občasné použití

V případě, že nemusíte naslouchátko nosit neustále, bude pro vás nejvhodnější sluchadlo do kapsy. Tento typ vám postačí ke sledování televize, jednání s úřady či k setkávání s rodinou. Je složen z robustní krabičky, na níž je umístěno ovládání, a sluchátka do ucha. Kapesní naslouchátko je vybaveno několika režimy pro přepínání ruchů a několika velikostmi silikonových špuntů. V nepřetržitém provozu vydrží nabité až 20 hodin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here