Na vzniku akné mají svůj podíl i hormony

0
98

Z období dospívání má s akné zkušenost snad každý. Nepěkná pleť plná zarudlých pupínků, které ne a ne zmizet. Mnoho žen ale akné trápí i v dospělosti. Proč a co s tím?

Když se ozvou hormony

K hlavním příčinám vzniku akné patří kromě špatné životosprávy a chybné péče o pleť také hormony. Aknózní pleť není doménou jen dospívajících, není výjimkou ani akné v dospělosti. Hormony jsou odpovědné za vývoj mazových žláz, což se v období puberty začne projevovat, protože tělo produkuje nadbytek mužských hormonů. Tím se stimuluje tvorba mazu a projeví se to i na naší pleti. Později produkuje ženské tělo mužské hormony v různých fázích cyklu, v období těhotenství a v menopauze. Právě v tomto období si mnoho žen stěžuje na změnu jejich pleti a zvýšené problémy s akné i citlivostí. Kožní buňky postupně ztrácí svou schopnost udržet vodu, pokožka se ztenčuje a ztrácí svou pružnost, v důsledku čehož je sušší a náchylnější k poškození. Citlivost pleti a známky akné bývají častým problémem u zralých žen, správně vybraná kosmetika ale může pomoci.

Zdravý vzhled pleti

Při odstraňování pupínků akné musíme být velmi opatrní, abychom si nezpůsobili jizvy. Ty vznikají při poškození horní vrstvy kůže a pak vypadají nehezky. Důležité je zaměřit se na prevenci vzniku akné. Správná péče o pleť je základ, na zlepšení stavu pokožky má vliv i úprava životního stylu. Pleť, stejně jako všechny orgány v našem těle, potřebují dostatek hydratace ke správnému fungování a regeneraci. Zvenku ji dodáme kvalitními krémy, zevnitř pak dodržováním pitného režimu. Ideální je pít čistou vodu, která je pro naše tělo nejpřirozenější. Na stavu pleti se projeví také dostatek odpočinku a odbourání stresu. Zkusit můžeme i speciální sérum na akné.

Nejspíš každý ze své zkušenosti ví, že když nic nestíhá, málo pije i spí a jídlo řeší u okénka fastfoodu, jeho pleť nevypadá pěkně. Vsaďte na kvalitní kosmetické přípravky vhodné pro váš typ pleti a s ohledem na její případné problémy a nezapomínejte odpočívat a svému jídelníčku věnovat také trochu pozornosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here