Zatočte s jarní únavou snadno a rychle. Pomůže vám kvalitní káva

0
121

Představte si odpolední siestu bez vašeho oblíbeného šálku kávy. Nejde to? Pak si zajistěte její zdroj v podobě kvalitních zrn a vody, což jsou dvě hlavní ingredience, bez kterých opravdu dobrý šálek kávy mít nikdy nebudete.

Jak poznat kvalitní zrnka kávy?

Nemusíte být znalci, abyste rozeznali kvalitní kávu od té nekvalitní. Stačí si všímat barvy a konzistence kávových zrn a jejich rovnoměrného upražení. Kvalitní káva by neměla obsahovat mnoho spálených ani nedopražených zrn. Ta poznáte velice snadno. Sytě hnědá až černá spálená zrna způsobí v šálku kávy nepříjemnou hořkost. Ta málo upražená zase uberou na aroma. Negativní vliv nedokonale upravených kávových zrn se projeví především ve směsích s převažující odrůdou Robusta. Není snad ani nutno poznamenávat, že chcete-li si připravit opravdu kvalitní šálek kávy, je potřeba vsadit spíše na zrnkovou kávu a tu umlít bezprostředně před přípravou nápoje. Jedině tak se zachová maximum aroma a chuti, které si budete moci vychutnat v každém šálku. Příprava kávy je malý obřad, nedegradujte ji na pouhé zalití namleté směsi horkou vodu. Vychutnejte si celý proces a dostaňte z něho maximum.

Kvalita vody hraje také důležitou roli

Pro přípravu kvalitní kávy je důležitá kromě samotných kávových zrn také voda bez nežádoucích příměsí a látek, které mohou mít negativní vliv na její chuť. Kohoutková voda obvykle obsahuje celou řadu ingrediencí, které dokážou nejen zkazit chuť kávy, ale také mají nepříznivý vliv na lidský organismus. Jde především o vodní kámen, těžké kovy, pesticidy, zbytky rzi z potrubí a podobně. Aby voda pro vaši kávu byla co nejkvalitnější, měňte v pravidelných intervalech vodní filtr ve vašem kávovaru. Zamezíte tak nejen jeho poruše či úplnému zničení a zároveň si budete moci vychutnat skvělou kávu kdykoliv.

I vzhled je důležitý

Skvělá káva vyžaduje i servírování, které bude odpovídat gurmánskému zážitku. Ideální je podávání ve skleničkách na kávu z termoizolačního skla, které nejen udrží nápoj vždy příjemně teplý, ale také vykouzlí jedinečný vizuální zážitek. Každá sklenička je ručně vyráběný originál. Borosilikátové sklo používané k výrobě tepelně izolačních skleniček s dvojitou stěnou totiž vyžaduje jedinečnou péči při zpracování. Stejně jako příprav vaší kávy. Vychutnejte si výsledky obou procesů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here