Na sport se správně oblečte

0
286

Pohyb nás udržuje v dobré kondici, posiluje naši imunitu a v létě ho máme často mnohem více, než v jiná roční období. Když se ale ochladí, není důvod hned všeho nechat, stačí mít správné oblečení.

Léto nekončí

Venkovní sportovní aktivity jsou v teplém počasí samozřejmě nejpříjemnější. Jízda na kole, koloběžce, inline bruslích, výlety, běhání i horská turistika tak jsou často omezeny rozmary počasí, když se ochladí nebo začne pršet. Ke konci prázdnin už se setkáme i s chladnými rány a večery, což může pro mnohé znamenat určité nepříjemnosti. Není ale nutné hned házet flintu do žita, balit výbavu na půdu a čekat na jaro, pro venkovní aktivity je počasí vhodné minimálně do prvního sněhu. Velmi ale záleží na tom, jaké sportovní oblečení zvolíte a jak jednotlivé vrstvy kombinujete, abyste se cítili dobře. Právě vrstvení je klíčem k úspěchu a také k tomu, aby vás počasí nezaskočilo.

Sport v chladu

V létě jsou ideální šortky a tričko nebo tílko, nejlépe z funkčních materiálů, které lépe odvádí pot a rychleji schnou. Jako druhá vrstva pak stačí jen lehká sportovní bunda, která poskytne ochranu před případným deštěm nebo větrem. Pokud ale předpověď počasí hlásí nižší teploty nebo se chystáte do hor, zvolte raději legíny nebo volné tepláky. Na horní část těla pak využijte pravidlo vrstev, tedy raději více tenčích než jedna hutná. Tílko, tričko, mikina a bunda vám poskytnou mnoho možných variant, které můžete oblékáním či odkládáním jednotlivých vrstev kombinovat a za jakéhokoli počasí se cítit příjemně. Výběr oblečení pak záleží nejen na počasí, ale také na době, kterou se chystáte venku strávit. Na běžecký trénink v okolí domova nemusíte řešit žádné extra vybavení, ale pokud se chystáte na celodenní túru, už je potřeba přemýšlet a plánovat dopředu.

Při sportu, ať už jakémkoli, je důležité zůstat v suchu a teple nebo se do něj co nejdříve dostat. I pokud prochladnete nebo vás zastihne nečekaná bouřka, snažte se co nejdříve zahřát a dostat do sucha.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here