Kardio cvičení pomáhá i baví

0
345

Víme, že bychom měli pravidelně cvičit a zlepšovat tak kondici, výkonnost i obranyschopnost našeho těla. Když se nám nechce nikam ven, můžeme cvičit doma.

Dnešní doba je rychlá, zaměřená na výkon a plná stresu. Z práce přijdeme unavení, pak nás ještě čekají povinnosti doma a večer jsme rádi, že můžeme na chvíli ulehnout ke knize a nic nedělat. Cvičení nám ale paradoxně dodá více energie a každodenní starosti budeme zvládat mnohem lépe. Oblíbené kardiovaskulární cvičení zvyšuje kapacitu plic a tepovou frekvenci, pomáhá při depresích a také snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Kvalitní posilovací stroje pro kardio cvičení nemusíte hledat jen ve veřejných posilovnách, ale můžete si některý z nich pořídit i domů. Kromě technických parametrů byste se při výběru měli také řídit tím, jaký druh pohybu vás baví.

· Bežecký pás pomáhá zlepšit celkovou kondici a výkonnost, nabízí mnoho funkcí s ohledem na zvolený typ, je kdykoli po ruce a můžete tak trénovat třeba večer u sledování televize. Při jeho výběru myslete i do budoucna a počítejte s tím, že se budete zlepšovat a mít tak vyšší nároky. To, že dnes uběhnete maximálně 200 metrů, neznamená, že za měsíc to nebude jinak.

· Rotoped nezabere moc místa a je vhodný i pro naprosté začátečníky. Pokud vás baví jízda na kole, je rotoped skvělá volba. Procvičíte současně svaly dolních končetin i střed těla a celkově zlepšíte svou kondici. Je však vhodnou formou cvičení i pro ty, které cyklistika doteď míjela. Jezdit můžete na čas nebo zdolávat kilometry a sledovat postupné zlepšování.

· Veslařský trenažér imituje veslování na lodi, což je pro mnoho lidí příjemné a zábavné. Tento, ve fitness centrech často opomíjený, stroj efektivně procvičuje horní i spodní polovinu těla a posiluje kardiovaskulární systém. Veslovací trenažér mají v oblibě ženy i muži, skvěle se proto hodí do domácí posilovny. A pokud máte málo prostoru, vyberte model, který lze složit a zasunout třeba pod postel, když ho nepoužíváte, a nezabere tak žádné místo.

I doma budete potřebovat trochu disciplíny a přemáhání, protože gauč je vždy blízko. Brzy si ale vaše tělo vytvoří na cvičení návyk a budete se pak na svůj pravidelný pohyb těšit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here