Na co všechno využijete gel z aloe vera?

0
677

Aloe vera je rostlinou, která slouží k okrase, hojení i léčení. Je to moderní léčebný zázrak s dlouhou historií. Používali ji už naši předkové v dávných dobách, a to zevně i vnitřně. Na co se dá použít konkrétně aloe vera gel?

O léčivých a kosmetických účincích rostliny aloe vera máme doložené zmínky již od starověkých Římanů, Řeků a také z Egypta. Evropa ji však poznala až v 10. století. Dnes ji najdete v mnohých domácnostech, ale také na plantážích, a to především v zemích Střední Ameriky. Tyto plantáže se pak využívají na výrobu kosmetických přípravků i léčivých produktů, jako je například aloe vera gel.

Gel z aloe vera je výborný na kůži

Rostlina aloe vera se pěstuje zejména kvůli šťávě a gelu. Gelem se myslí to, co se nachází uvnitř listů rostlinky. Využívá se zejména při léčbách malých řezných ran či ošetření popálenin, pomáhá k rychlejšímu zhojení a zmírnění bolesti.

Obecně má výborné účinky na kůži, používá se také v přírodních druzích kosmetiky. Pleť hydratuje, zklidní a osvěží, doporučuje se na mastnou i suchou pleť, jako zklidňující noční krém či osvěžující hydratační sprej. Prostě a jednoduše jde o univerzálního pomocníka.

Jak získat gel z aloe vera?

Jestliže doma tuto rostlinku pěstujete, můžete získat gel přímo z ní. Měla by ale být aspoň 4 roky stará. Postup je následující:

  1. Uříznete dva či tři spodní listy o nejblíže zemině.
  2. Listy necháte ve svislé poloze v misce, aby z nich vytekla žlutá šťáva (dá se využít jako projímadlo).
  3. Listy zbavíte špiček a okrajů.
  4. Listy rozříznete na menší kusy, odstraníte zelené části a lžící či ostrým plochým nožem vyjmete gel.

Zrovna jednoduché to není, v průmyslu se gel někdy získává z celých listů. Je také rozdíl, jak je gel silný a z jaké rostliny pochází. To si určitě ohlídejte, pokud ho budete chtít koupit.

Kvalitní gel z aloe vera koupíte třeba online

Pokud doma aloe vera nemáte, případně ho pěstujete, ale toužíte po opravdu kvalitním gelu, můžete si ho koupit. Za zmínku stojí silný Bio Aloe Vera gel z ekologického pěstování. Prodává ho e-shop 001shop.cz ve velkém balení s objemem 1 l.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here