Lze se spoléhat na informace o nemocích vyčtené na internetu?

0
1354

Na internetu se dá v dnešní době zjistit všechno. Ať už vás zajímá rybí tuk, konkrétní nemoc, zdravotní pomůcka či cokoli jiného, najdete k dané problematice spoustu informací. A tak si většina lidí při zdravotních obtížích raději sedne k počítači, než aby navštívili doktora. Když zadají do vyhledávače správný dotaz, obvykle najdou někoho s podobnými obtížemi a dozví se, jak problém vyřešil, zeptají se v poradně nebo věří všem stránkám, které jim tvrdí, že znají zaručený recept na to a ono trápení.

Obecně platí, že nelze věřit všemu, co se na internetu píše, ať už jde o nemoci nebo něco úplně jiného. Je potřeba rozeznávat mezi důvěryhodnými stránkami a weby, které se vám jen snaží něco prodat. Pokud se zeptáte v nějaké diskuzi, kde odpovídá doktor, nejspíš tomu můžete věřit (avšak co když za počítačem na druhé straně sedí někdo, kdo se jen za doktora vydává?). Jestliže přijdete na stránku, která je věnovaná pouze jednomu jedinému zázračnému doplňku stravy a tam vám tvrdí, že vyřeší všechny vaše problémy, nejspíš to pravda nebude. Tím nechceme říct, že žádné doplňky stravy nefungují, ale výrobci si je na svých stránkách často až moc vychvalují. Stačí prostě používat hlavu.

Kde mám tedy hledat informace?

Na nějaké obecnější stránce, která nepropaguje jen jedinou značku doplňků stravy. Příkladem může být server Beltina.cz, který se věnuje chorobám, jejich léčení, bylinkám, vitamínům atd. Ano, doplňky stravy tam sice také najdete, ale jsou doporučovány ke konkrétním nemocem. O jednotlivých nemocech si nejdřív přečtete potřebné informace, dozvíte se, jak se projevují a jak je léčit, nakonec vám doporučí i vhodný doplněk stravy. To je docela férové jednání, že je všechno pohromadě, ne?

Na webu je možné vylistovat si všechny choroby a onemocnění. Po kliknutí na název konkrétní nemoci se zobrazí základní informace a tipy, co při takovém onemocnění dělat. Nechybí zmínka o tom, kdy navštívit lékaře, protože informace vyčtené na internetu vám lékařské vyšetření opravdu nenahradí!

Když začnete mít nějaké zdravotní potíže, samozřejmě se můžete podívat na internet. Přečtete si informace o nemoci, zjistíte si, jaké doplňky stravy a bylinky či léčivé rostliny by mohly pomoct, a vyzkoušíte je. Kdyby náhodou nepomohly, návštěva lékaře je nevyhnutelná. K často používaným patří heřmánek, kozlík lékařský nebo třeba hloh.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here