Lymfatická masáž

0
2208

Poznejte netradiční druh masáže určené pro správné proudění mízy (lymfy) v našem těle…

Lymfatická masáž, často také nazývaná lymfatická drenáž nebo manuální lymfodrenáž, je masáž založená na rytmickém hnětení svalů. Její pomocí se má zajistit správné proudění lymfy (mízy) v těle. Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší frekvenci.

Lymfatický systém

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému a podobá se oběhu krevnímu. Součástí tohoto systému jsou i lymfatické uzliny a orgány (kostní dřeň, slezina, brzlík). Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa odvádí z těla všechny toxické látky. Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, nebo poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod., se pak často projevuje únavou, otékáním nohou především v oblasti kotníků, otoky očních víček, mízních uzlin, sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému.

Lymfatická masáž

Tato masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Podle odborníků je lymfatická masáž vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání, užívá se při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky (včetně léčby celulitidy), ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích.

Existují také přístroje na lymfodrenáž, kdy části těla jsou umístěny do speciálních návleků a jednotlivé komory těchto navléků vytváří v naprogramovaných intervalech zvolna postupující tlak, který nahradí svalovou pumpu. Lymfatická masáž není vhodná pro těhotné, osoby se srdeční vadou a vysokým krevním tlakem.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here