Kvalitní nosítko zajistí pohodlí vám i vašim dětem

0
321
Čekáte miminko nebo se vám právě narodilo, a vy přemýšlíte, že si koupíte nosítko? Možná jste investovali do krásného kočárku, ale váš „drobeček“ v něm vůbec nechce být a stále v něm pláče? Nosítko by mohlo být výborným náhradním řešením. Anebo jste možná ti, kdo s kočárkem slaví úspěch, ale doma chce být miminko nebo batolátko stále na vašich rukou, a vy už to zdravotně nezvládáte. Ať je to jakkoli, kvalitní a zdravé nosítko si v drtivé většině případů oblíbí maminky, tatínkové i děti.
Podle čeho vybrat nosítko?

Pokud se podíváte do nabídky e-shopů i kamenných prodejen, rychle zjistíte, jaká spousta typů nosítek se vyrábí. Rozdíly najdete v tom, od jakého stáří dítka jsou doporučena, jakou mají nosnost, jak se zapínají, jak se v nich dítě dá nosit, rozdíly jsou i v materiálech a způsobech ušití. Chcete nosítko pro občasné nošení, nebo spíš preferujete typ, v němž bude váš potomek velmi často a dlouho?

Vsaďte na prověřenou a známou značku

Stačí se jen trochu začíst do diskuzí kolem nosítek a rychle zjistíte, co by mělo zdravé nosítko splňovat, a na co si dát pozor. K prověřeným značkám patří např. Kinderkraft, Manduca nebo třeba Tula či Infantino.

Nesuďte nosítka podle jejich ceny. Zvláště, pokud se vám podaří využít zajímavou akci nebo slevový kód, může být i zdravé ergonomické nosítko dostupné za velmi příznivou cenu.

Adekvátní oblečení

Při koupi nosítka přemýšlejte i o tom, co si pod něj nebo na něj obléknete, a jak obléknete vaše děťátko. Velká vrstva textilu hezky hřeje, což je nevýhodné v létě, ale výhodné v zimě. Dítě by mělo mít tepláčky bez šlapek, nebo o číslo, dvě větší punčošky, aby jej v sedě neškrtily. Velmi doporučované je bambusové oblečení, a to včetně čepiček. Dokonce existují i ručně pletené návleky na nožky, aby se děti cítily komfortně. Nohy v teple zajistí i válenky nebo vyšší capáčky s beránkem uvnitř.

Maminky mohou zvolit buď lehké tričko, nebo i mikinu. Na podzim a zimu je dobré mít bundu s „kapsou“, odepínací vsadkou, která je velmi praktická a zajistí komfort miminku i „nosiči“.

Nošení dětí utužuje vztah s rodičem, uklidňuje nejmenší, dovoluje mamince i něco v domácnosti udělat nebo se hrát se starším sourozencem. Zajistěte správné nastavení a radujte se z blízkosti se svým  malým členem domácnosti.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here