Řídíte v těhotenství? Pořiďte si těhotenský pás a chraňte vaše dítě

0
393

Každá těhotná žena by si měla co nejdříve pořídit těhotenský pás. Tato praktická a velmi důležitá pomůcka zajistí maximální bezpečnost plodu díky tomu, že drží bezpečnostní pás, který máme při řízení přes sebe, pod úrovní bříška. Díky těhotenskému pásu se automobilový pás nedostane nahoru a neohrozí při prudkém zabrzdění a zaseknutí se vaše nenarozené dítko. Kdy jej začít používat a jak jej instalovat?

Bezpečností pás pro těhotné a jeho princip

Jak již bylo popsáno, bezpečnostní pás pro těhotné drží pás auta pod úrovní břicha, respektive vzdouvající se dělohy. Kromě toho ale drží i ramenní pás pohodlně nad vrcholem bříška přes hrudník mezi ňadry.

S tímto pásem uděláte maximu pro to, abyste v těhotenství cestovala bezpečně. Snížíte riziko poranění pro sebe i dítě. Pás stačí jen jednou nastavit, bříšku se přizpůsobí. K jeho výrobě jsou používány prodyšné a pohodlné látky. Používat byste jej měla nejen, když řídíte, ale i když sedíte vzadu nebo na místě spolujezdce.

Ve kterém týdnu těhotenství jej instalovat?

Je naprosto mylné myslet si, že vám těhotenský pás bude pomáhat, až bude bříško větší. Jakmile zjistíte, že jste v očekávání, směle jej do auta instalujte. Díky tomu, že se vám plně přizpůsobí, jej můžete používat ihned. Nebudete se obávat, zda se něco nestane, kdyby vaše auto prudce zabrzdilo.

Instalovat jej můžete dvěma způsoby. Buď za pomoci popruhů s přezkou nebo přes úchyty ISOFIXu.

Další bezpečnostní prvky v autě

I když používáte těhotenský pás, všechna ostatní zabezpečení ponechte v autě funkční. Nevypínejte airbag. Nutné je, aby bylo vaše bříško alespoň 25 cm od palubní desky nebo spodního okraje volantu. Jakmile vám „pupík“ povyroste, je potřeba sedadlo posunout dozadu.

Užijte si bezpečnou jízdu v autě v těhotenství a chovejte se zodpovědně za všech okolností. Nejezdíte sama.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here