Kuchyňský robot jako pomocník při přípravě vegetariánských a veganských jídel

0
652

Vegetariánská strava vyřazuje všechny potraviny z masa, ryb, korýšů a vedlejší produkty živočišného původu. Veganská strava nezahrnuje žádné potraviny pocházející ze zvířat včetně mléčných výrobků a vajec. Vzhledem k tomu, že vegani a vegetariáni používají především zeleninu a ovoce, nadchne je kuchyňský robot food processor. V následujících řádcích vám o něm prozradíme více zajímavých informací.

Příprava čerstvých domácích potravin je nejenže jednoduchá, ale i rychlá. Pokud jste doposud nepoužívali žádný multifunkční přístroj, zřejmě se v nepřeberné nabídce současného trhu ani nevyznáte. Třeba takový food processor nabídne všechny praktické funkce, které využijete. Ve své podstatě krájí, strouhá, mele, seká, míchá, šlehá, ba dokonce hněte a vyrábí pyré. Food processor je k dostání v několika variantách, přičemž velké oblíbenosti se těší hlavně modely MultiPro Excel a MultiPro Compact+ se zabudovanou digitální váhou.

Připravte si zdravou zeleninovou polévku

Zeleninová polévka je nenahraditelnou součástí jídelníčků vegetariánů i veganů. Jakmile uvaříte polévku v hrnci, můžete ji nalít do kuchyňského robota a rozmixovat ji. Krémová polévka mnohým chutná mnohem více, dokonce i děti si ji zamilují. Jelikož se kuchyňský robot vyrábí z žáruvzdorného skla, nemusíte se obávat prasknutí.

Smoothie plné vitamínů odstartuje den

Dostatečnou energii vám poskytne ranní smoothie. Použijte na výrobu smoothie opět kuchyňský robot s mixovacím nástavcem. Připravíte si mléčný koktejl, ale i ovocně-zeleninové smoothie.

Stejně tak vás nadchne možnost odšťavnění, takže si ke snídani vychutnáte ještě i čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu. Podívejte se tedy, jak vybrat kuchyňský robot, a sáhněte po modelu, který vám bude vyhovovat všemi parametry. Velice důležité je ujasnit si, co od takového pomocníka očekáváte.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here