Kotvičník zemní: Poznejte „zelenou viagru“

0
1901

Co si počít, když si postelové hrátky nemůžete užít jako zamlada, ale nechcete si huntovat zdraví modrou pilulkou a podobnými tabletkami? Vsaďte na zelenou viagru, jak se přezdívá rostlině zvané kotvičník zemní. Pokud jste o tomto stoprocentně přírodním afrodisiaku neslyšeli, měli byste to urychleně napravit. Kdo ví, třeba vám změní život. Ten milostný téměř jistě…

Místo původu

Kotvičník zemní sice v posledních letech zažívá boom a s oblibou o něm píší prestižní lifestylové časopisy, ale přesto nejde o žádnou převratnou novinku. Účinky této léčivé byliny jsou v Evropě dobře známy již po staletí a v Mezopotámii, Indii a Číně ještě déle. Ovšem nejen z hlediska těch afrodiziakálních – kotvičník se odjakživa využíval také při léčbě mnoha dalších neduhů.

Tribulus terrestris, jak zní latinský název kotvičníku zemního, pochází z oblasti Blízkého východu a Středozemí. V současnosti se však vyskytuje na celém světě, a to dokonce i v Oceánii. Pěstovat se dá i u nás, ale jde o tzv. zavlečenou rostlinu. Možná právě proto je často k vidění v okolí nádraží, kde roste v náspech a kolejištích.

Účinné látky

Kotvičník si oblíbili lidoví léčitelé, homeopati i lékaři, kteří preferují alternativní léčbu. K účinným látkám patří vitamin C, steroidy, třísloviny, tanin, glykosidy, pryskyřice a další substance.

Kotvičník jako afrodiziakum

Vraťme se však ke kotvičníku a jeho afrodiziakálním účinkům. Lidé, kteří pravidelně užívají bylinný extrakt, hovoří o výrazném posílení libida. Konkrétně může zvýšit hladinu testosteronu až o třicet procent, má pozitivní vliv na plodnost a v neposlední řadě odbourává psychickou nerovnováhu a stres. Ženám zvyšuje hladinu estrogenů a mírní projevy klimakteria.

Chcete-li vyzkoušet přírodní sílu kotvičníku v praxi, sáhněte po silném roztoku Kotvičník Forte. Kapky jsou mnohem komfortnější než zdlouhavé louhování rostliny a průběžné popíjení čaje. Bližší informace najdete na kotvicnikforte.cz.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here