Jak na kašel a nachlazení?

0
1270

Období chladných měsíců je v plném proudu a s ním také všechny radovánky, které jsou s tímto zimním časem spojené. Bohužel se však také potýkáme s nepříjemnými obtížemi, kterými jsou samozřejmě nachlazení a kašel. I přesto, že se nejedná o nijak neobvyklé a závažné komplikace, neměli bychom je podceňovat. Jaké jsou účinné tipy, které nám od kašle zaručeně uleví do pár dnů?

Kašel nám způsobuje nepříjemné potíže, kvůli kterým nemůžeme v noci pořádně spát a v důsledku neustálé potřeby kašlat budíme také všechny kolem sebe. Ráno pak jsme unavení a za celý den nestihneme pořádně udělat to, co jsme chtěli, avšak když se konečně dostaneme do postele, kašel nám opět nedovoluje usnout. Tento koloběh neustále opakuje a většinou končí pořádnou angínou, se kterou nakonec skončíme v posteli i čtrnáct dní. Přecházení nemocí se prostě nevyplácí. Proto kašel nikdy nepodceňujte a zalečte jej včas.

Kašel má bohužel celou řadu podob. Příčina je však vždy jedna a ta samá. Tělo se snaží zbavit cizího tělesa, které se nachází v našich plicích a dýchacích cestách. Podle příčiny kašle se pak volí i vhodný způsob léčení. V období zimy je však nejčastějším důvodem nachlazení, které nám způsobuje otok a tvorbu hlenu, který se následně snažíme vykašlat.

Od tohoto druhu kašle nám pomůže zejména dostatečný odpočinek a horký čaj, jenž jsou také nejjednoduššími a zároveň také nejúčinnějšími triky na kašel. Doporučovány jsou zejména bylinkové čaje, které napomáhají lépe usnout a uvolňují dýchací cesty. V lékárnách jsou také dostupné mnohé léky na kašel, jako jsou nejrůznější sirupy, pastilky, horké nápoje a tak podobně. Díky odpočinku, čaji a lékům budete za pár dni jistě fit.

Nejste-li příznivci léků, můžete zkusit známé babské rady. Vyzkoušet můžete například cibulový sirup se lžičkou medu či citrón s pepřem a solí.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here