Jednoduchá bílkovina mládí? To je Inca Collagen!

0
470

Nejste spokojeni se stavem své pleti, vlasů a nehtů? Dodejte tělu kolagen, a s velkou pravděpodobností bude po problémech!

Kolagen je fibrózní vláknitá bílkovina (protein). Jedná se o nejdůležitější stavební bílkovinu organismu, která tvoří důležitou součást šlach, kostí a pojivové tkáně. Vzhledem ke své pevnosti a nerozpustnosti hraje kolagen důležitou roli jako vazebná bílkovina buněk a tkání. Najdeme ho tedy v kostech, šlachách, kloubech, pokožce, cévách, rohovce oka a v neposlední řadě i zubech.

Mladé tělo si kolagen vyrábí samo, starší nikoliv!

Mladý organismus si kolagen vyrábí samo. Jeho produkce však začíná klesat už po oslavě pětadvacátých narozenin. A po dalších dvaceti letech skončí nadobro. Proto se právě v tomto věku u žen začínají objevovat hlubší vrásky, s nimiž si běžné kosmetické přípravky už neporadí. Zatouží-li žena v tomto věku po mladistvé pleti, měla by kolagen tělu dodávat.

Zaměřeno na kolagenové suplementy

Ideálním způsobem, jak tak učinit, je prostřednictvím tzv. kolagenových suplementů. Ty mají obecně zlepšit stav pleti, omezit tvorbu vrásek, zpevnit vlasy a nehty. Kolagen je však důležitou součástí i doplňků stravy pro zdravé klouby svaly a šlachy. Které navíc posilují mozkovou aktivitu a zkvalitňují spánek. Zkrátka vás omladí po všech stránkách. Respektive by tomu tak mělo být.

Kolagen v bioaktivní formě

Kolagenových suplementů na trhu najdete spoustu. Všechny ale nejsou stejné. Jde-li vám o nejlepší výsledek, zaměřte svou pozornost na produkty v tzv. bioaktivní formě. Ty si totiž zachovávají svou živou podobu. Lidskému kolagenu se v tomto smyslu nejvíce podobá mořský hydrolyzovaný Inca Collagen v prášku. Ten jednoduše nasypete do skleničky, zalijte vodou a vypijete. Denní dávka obsahuje 3000 mg čistého mořského kolagenu a je bez jakýchkoliv umělých přísad, sladidel a dalších dochucovadel.

Inca Collagen recenze

V této souvislosti by vaší pozornosti neměla uniknout dobře zpracovaná Inca Collagen recenze, která byla nedávno publikována na serveru ecoblog.cz zabývajícím se testováním ekologických a zero waste produktů různých společností. Autor recenze si přípravek koupil a přesně dle instrukcí jej užíval. A na zmíněném odkazu se svěřuje se svými pocity a především výsledky, s nimiž byste se rozhodně měli seznámit.

Dodávejte kolagen přírodní cestou

Rozhodnete-li se kolagen tělu dodávat tzv. přírodní cestou, tedy ve stravě, zaměřte se především na zvýšený přísun vitamínu C, tedy velké množství ovoce a zeleniny. Zvýšit byste rovněž měli přísun bílkovin, ideálně z drůbeže, mořských plodů a mléčných výrobků. Z rostlinných proteinů lze doporučit sóju a luštěniny.

Omezte cukry, kouření i slunění

Dobrým zdrojem kolagenu ovšem je i vývar z hovězích či drůbežích kostí stejně jako želatina, aspik a huspenina. Svou pozornost byste ale měli zaměřit i na eliminaci potravin, které v těle zamezují tvorbu kolagenu, což jsou především cukry a rafinované sacharidy. Stejně tak se však jedná o kouření a nadměrné slunění.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here