Jak uvolnit zaražené větry – Příznaky a co na větry pomáhá

0
2868
jak uvolnit větry - tipy jak na větry
jak uvolnit větry – tipy jak na větry

Co jsou zaražené větry

Zaražené větry. Společenské tabu, o kterém se toho příliš nedozvíte ani na Wikipedii. Ta sice zná přesné složení takzvaného prdu, ale jak uvolnit zaražené větry z těla ven, na to je i Wikipedie krátká.

Protože si nejspíše nechcete příliš číst, ale raději byste našli co nejrychlejší úlevu, pojďme hned na to.

Příčiny zaražených větrů

Nejčastěji budete mít zaražené větry kvůli přejedení a nedostatku pohybu. Není nad to se po vydatném obědě rozvalit na gauči a trávit. Pokud jste to ale s konzumací opravdu přehnali a je vám těžko, nezůstávejte ležet. Pohyb na čerstvém vzduchu vám udělá dobře. Běžte ven, zhluboka dýchejte a normálním tempem ujděte pár bloků. Díky tomu promasírujete střeva a ty nebudou zůstávat v jedné pozici, ve které se může plyn nahromadit. Uvidíte, že vám chůze udělá dobře a i když se vám nechce, s plynovým pohonem to půjde snadněji.

Tipy jak uvolnit zaražené větry

Je-li vám opravdu těžko a na procházku si netroufáte, lehněte si pohodlně a pokrčte kolena. Díky tomu nebude na břicho vyvinut takový tlak a bolest bude snesitelnější. Někomu pomáhá jemná masáž bolestivé oblasti. Zkuste krouživými pohyby břicho rozmasírovat.

Někdy nezbývá než si to chvíli přetrpět. Určitě není důvod se kvůli zaraženým větrům znepokojovat. Je to přirozená součást života. Bakterie ve střevech pracují, aby si s potravou poradily a výsledkem jsou i plyny, které tyto chemické reakce provází.

Trpíte-li na zaražené větry častěji, můžete si v lékárně koupit plynopudný čaj a mít ho vždy po ruce. Někomu pomáhá čaj ze šalvěje nebo zázvoru.

Pokud nadbytečné plyny nesouvisí s přejedením, ale trpíte na ně častěji, je to vhodná příležitost navštívit doktora, konkrétně gastroenterologa. Ten může odhalit příčinu a navrhnout řešení vašich obtíží.

Většinou se větší plynatost objeví ve chvíli, kdy změníte jídelníček. Např. do něj přidáte více luštěnin (pověstné fazole) nebo třeba zeleninu. Pokud ale začnete tuto potravinu konzumovat pravidelně, tělo si na ni zvykne a s větry již nebudete mít problémy.

Shrnutí Jak uvolnit zaražené větry

  • procházka, pohyb
  • lehnout si, pokrčit kolena
  • jemná masáž
  • plynopudný čaj

Pomohlo? Nebo vám pomáhá v boji se zaraženými větry i jiná metoda? Podělte se o ni a pomocte ostatním v diskuzi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here