Jak zvýšit hladinu testosteronu

0
3253

Mužský pohlavní hormon testosteron je zodpovědný za růst svalové hmoty, dominanci, agresivitu a především libido. Přirozeně vzniká v Leydigových buňkách ve varlatech, nejvíce se ho tvoří během puberty a postupem času jeho produkce slábne. Tělo se však dá podpořit, aby jej nadále vytvářelo.

Nedostatek testosteronu je často důvodem, proč muže trápí erektilní dysfunkce. Mohou mít i jiné příčiny, avšak doplnění hladiny tohoto hormonu obvykle pomáhá lépe než cokoliv jiného. Kromě toho se dá aplikovat bez návštěvy lékaře, což je pro většinu mužů rozhodující. Je to sice špatný přístup, ale taková je realita.

Prvotním krokem by měla být návštěva lékaře

V životě každého muže jednou přijde chvíle, kdy se cítí vyčerpaně a na sex nemá ani pomyšlení. U někoho je to ve třiceti, u jiného v padesáti. Věkem to podmíněné vůbec není, na vině jsou jiné faktory.

Prvotní akcí každého muže, který si všimne, že už to v posteli nefunguje jako dřív, by měla být návštěva lékaře. Řešit to jde sice i bez něj, ale jen on dokáže odhalit zdravotní obtíže. Erektilní dysfunkce totiž mohou být projevem jiného onemocnění (diabetes, kardiovaskulární či nervové onemocnění).

Jenže drtivá většina mužů se za své poruchy erekce stydí, a tak se raději dají do pátrání na internetu. Zjistí, že na podporu libida pomáhají různé potraviny, bylinky, cviky a tabletky. Pojďme se na ně podívat pěkně popořádku.

Jednou možností je změna životního stylu

Aby tělo produkovalo dostatek testosteronu a pohlavní orgány správně fungovaly, je nutné dávat mu vše, co si žádá. V dnešní době, kdy spousta lidí sedí celé dny u počítače a konzumuje fast food, je to docela problém. Někdy tedy stačí doplnit do stravy vitamíny, zeleninu, zinek a nasycené tuky, pořádně spát, hodně se hýbat a být psychicky v pohodě. Není to snadné, ale občas to funguje.

Využít se dají také přírodní léky. Na impotenci se používá například rostlina maca peruánská v podobě kapslí či prášku, který se přidává do jogurtu a jiných pokrmů. Ve formě tabletek je možné konzumovat také bylinku kotvičník zemní stimulující hladinu testosteronu. Právě tuto rostlinu využívá několik produktů na zvýšení hladiny testosteronu včetně známého doplňku výživy Zerex. Doplňky pak díky tomu, že obsahují jen přírodní látky, lze zakoupit bez receptu.

Tělu stačí vitamíny, ne žádné zázračné látky

Co se týče trhu s doplňky na podporu erekce, dělí se na dvě hlavní skupiny. Ta jedna obsahuje účinné látky, které v sobě má Viagra. Ta druhá se zaměřuje právě na bylinné extrakty. Fungují samozřejmě obě, pokud tedy nenarazíte na nějaký padělek. První skupina většinou není oficiálně schválená, a tak se prodává různě po internetu a kvalitu nikdo nezaručuje. Zerex a jemu podobné tablety bývají opatřené certifikáty.

Mnohé produkty obsahují jen vitamíny a další tělu prospěšné látky. Příkladem budiž přípravek TestoMax, v němž je zinek, vitamin B6, hořčík a rostlina pískavice. Povětšinou tělu stačí dodat to, co mu chybí, a žádné zázračné léky zaručující čtyřhodinovou erekci, nejsou potřeba.

Další weby radí Kegelovy cviky

Častým na internetu uváděným řešením erektilních dysfunkcí jsou také tzv. Kegelovy cviky. Není to žádná novinka, původně je vymyslel americký gynekolog Arnold Kegel, a jak už asi tušíte, byly určeny pro ženy. Později se přišlo na to, že velmi podobné účinky mají i na muže. Řeší předčasnou ejakulaci a potíže s erekcí.

Spočívají v procvičování pánevního svalstva. Některé weby sice tvrdí, že je možné provádět je při močení, ale obecně se doporučuje vyprázdnit si močový měchýř a až poté se pustit do cvičení. Celé kouzlo se týká stahování svalu, kterým se přerušuje močení. Doporučuje se ho stáhnout 50krát, není přitom nutné cvičit každý den.

Nízké libido, poruchy erekce, impotence a nízká hladina testosteronu. Je jedno, jak tomu budete říkat, ale důležité je uvědomit si, že to má řešení.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here