Nošení správných bot jako součást zdravého životního stylu! Jaké vybrat a proč?

0
1837
ukázka zdravotní obuvi
Zdravotní obuv

Říká se, že vůbec nejzdravější je chodit naboso. Má to ale několik háčků. Je to opravdu zdravé jen tehdy, když chodíte na přírodním povrchu – tedy například v trávě. Chůze bez bot na betonovém povrchu je naopak zdraví škodlivá, nepohodlná a v dnešní době i riziková. Je proto nutné hledat jiná řešení. Jedním z opravdu dobrých je „přechod“ na zdravotní obuv. Nošení speciálních bot pomůže hned několikrát.

Zdravotní obuv jako řešení bolavých nohou i zad

I vy si musíte uvědomit, že nohy jsou nejvíce namáhanou částí těla. Dostávají pěkně zabrat každou vteřinu dne. Vždyť musí být neustále „ve střehu“ a nést celou váhu těla. Je důležité, aby chodidlo mělo pevnou a ideálně tvarovanou oporu. Tu nabízí právě zdravotní obuv. Speciální je v tom, že má anatomicky tvarovanou stélku a vytváří ideální oporu pro chodidlo. Nošení takové obuvi uleví nejen nohám, má vliv i na správné držení těla. Jakmile má chodidlo oporu, podpoří se i správný postoj. Změna obuvi je tak nejsnadnější cestou k životu bez bolesti nohou a zad.

Kritéria výběru

Zdravotní obuv je ideální nosit v práci i doma. Prvním kritériem výběru je podoba boty. Zatímco pro běžné nošení doma budou stačit klasické pantofle, v práci lépe poslouží boty s přezkou přes patu. Musíte si správně vybrat velikost. Nikdy nekupujte boty větší nebo menší. Na noze by neseděly a jejich efekt by byl opačný – vaše nohy v nich budou trpět. Pozor si dejte na šířku, prsty nesmí být stlačeny u sebe. Důležité je i materiálové provedení, nejlépe poslouží zdravotní obuv vyrobená z přírodních materiálů, jako jsou useň a textil, vhodná je i syntetická lorica. Je lepší zvolit boty otevřené, aby v nich chodidla mohla dýchat. Komfort nošení zvýší protiskluzová podrážka.

Pohodlný online nákup

Pro nákup zdravotních bot doporučujeme e-shop pp-servis.eu. Atraktivním provedením překvapí zdravotní obuv dámská. Nabízí hned několik barevných variant, například i s květy.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here