Jak zlepšit spánek?

1
1542

Nedaří se vám usnout? Připadá vám, že si při spánku málo odpočinete a jste pak celý den bez energie? Kvalita spánku je dána mnoha různými faktory. Spánek ovlivňuje v první řadě stres a každodenní starosti. V důsledku nich se neustále převalujeme a přemýšlíme, co nás zítra všechno čeká a co musíme stihnout vyřídit. Bohužel se pak ráno probouzíme unavení a ve špatné náladě.

Kvalitu našeho spánku však můžeme jednoduše ovlivnit. Jelikož se stresu a starostí ze dne na den zbavit nedokážeme, můžeme alespoň přistoupit k několika malým změnám v naší ložnici, které nám ho pomohou zkvalitnit a zpříjemnit.

Matrace

Nevhodná matrace má na spánek podstatný vliv. Jakmile nám není pohodlná, není divu, že se každou noc převalujeme ze strany na stranu a hledáme příjemnou polohu, ve které by se nám konečně podařilo usnout. Každý člověk má rád něco jiného. Někdo upřednostňuje tvrdou, jiný zase měkkou. Důležité ale je, že výběr správné matrace, která nám ve všech směrech vyhovuje, nás dokáže oprostit od všech negativních myšlenek a umožní nám, abychom se mohli konečně uvolnit a dostatečně si odpočinout.

Povlečení

Někomu se to může zdát podivné, ale je to tak. Aby se nám mohlo v noci dobře spát, musíme si vybrat takové povlečení, které nám bude příjemné na dotek. Povlečení se dnes vyrábějí z mnoha různých materiálů, ale nezáleží až tak na výběru materiálu jako na jeho kvalitě. Ať už se bude jednat o bavlnu, satén, flanel nebo krep, vždy si vybírejte povlečení podle dodavatele. Stejně jako u jiného bytového textilu i u ložního povlečení a prostěradel je česká výroba to nejlepší, co si můžete dopřát.

Čerstvý vzduch

Neustálý přísun čerstvého vzduchu je pro člověka velmi důležitý. Nezapomínejte si tedy v ložnici vždy před ulehnutím do postele pořádně vyvětrat. Pokud je to možné, nechávejte si přes noc klidně trošku otevřené okno. Díky neustálé cirkulaci vzduchu se vám bude mnohem lépe spát.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here