7 zajímavostí o kávě, které jste netušili!

0
1914

Že je káva skvělý lahodný nápoj, který můžete připravovat v několika variantách a dokáže vás ráno i kdykoliv během dne skvěle nakopnout, to už možná víte. My vám dnes ale přinášíme 7 zajímavostí o kávě, o kterých jste možná ještě nikdy neslyšeli!

1. Voda + káva

Právě jste si přečetli názvy celosvětově nejoblíbenějších nápojů. Není žádný div, káva je součástí kultur po celém světě, kde se pije nejčastěji ráno pro lepší probouzení do každodenních činností.

2. Stáří kávy

Průzkum prokázal, že až 80 % kávy, prodávané v supermarketu, je starší více, než 1 rok. Abyste si tak vychutnali tu nejlepší kávu, pořiďte si domů automatický či profesionální kávovar na zrnkovou kávu, a připravte si ji čerstvou u vás doma.

3. Výjimečná komodita

Káva je hned po oleji druhou nejobchodovanější komoditou na světě. Spotřeba kávy nahrává rozvojovým zemím, protože právě odsud se dováží 90 % kávy. Zrnková káva tak pomáhá rozvojovým zemím.

4. Pocit štěstí

Je dokázáno, že 88 % Čechů činí káva šťastnějšími. Pokud tedy nemáte zrovna den, nebo máte špatnou náladu, kvalitní mletá či zrnková káva vám určitě vytvoří úsměv na tváři.

5. Čím dražší, tím kvalitnější

Mnoho lidí si myslí, že když si koupí velmi drahou kávu, musí to být ta nejlepší zrnková káva, kterou kdy pili. Pokud si přejete opravdu kvalitní kávu, nechoďte pro ni do supermarketu. Za kvalitní kávu si sice možná připlatíte, u některých značek však opravdu platíte pouze za značku.

6. Káva jako potravina

Původně se káva používala ne jako nápoj, ale jako pokrm. První africké kmeny kávu drtily, smíchaly s tukem a vytvořily energetickou kouli, která se žvýkala a dodávala tělu kofein.

7. Smrtelná dávka kofeinu

Víte, jaký objem kofeinu je pro lidský organismus smrtelný? Je to 100 šálků! Takové množství kofeinu způsobuje smrtelný infarkt a záchvaty.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here