Pomozte si bez chemie aneb 5 osvědčených rad na překyselený organismus

0
2835

Trápí vás ekzémy, špatná pleť či pálení očí? Trpíte na časté žaludeční obtíže, zácpu, nebo průjmy? Máte problémy s usínáním? Jste často malátní, unavení a smutní? Stává se pálení žáhy nepřekonatelným problémem?

Všechny vaše obtíže mohou mít jednoho jmenovatele, kterým je překyselení organismu. Dnes se dozvíte, jak účinně bojovat proti překyselenému organismu pomocí osvědčených přírodních metod.

Co je to vlastně překyselený organismus?

Ve stručnosti bychom mohli říci, že překyselení organismu neboli acidóza je nejčastěji zapříčiněno nezdravým způsobem našeho života, nevhodnou životosprávou, ale i znečištěným životním prostředím nebo chemickými léčivy. Nevyvážené pH našeho organismu může vést ke vzniku astmatu, artrózy, osteoporózy, gynekologickým zánětům, problémům s neplodností, cukrovce atd.

K léčbě důsledků překyseleného organismu existují stovky léků. Problémem se však stává to, že právě chemická léčiva mohou mít neblahý vliv na rovnováhu pH našeho těla. Řešením těchto cyklických problémů jsou osvědčené zelené rady, plné vitamínů, dobré nálady a zdravého způsobu života.

Řešte příčinu svých obtíží, ne důsledek

Asi sami cítíte, že nejdůležitějším prvkem při boji proti překyselenému organismu se stává prevence. Nicméně existuje hned několik osvědčených rad, které nám pomohou k znovuzískání rovnováhy našeho těla.

1) Studené koupele – je ověřeno, že výrazný vliv na pH našeho těla mají koupele. Horká koupel s vonnými esencemi může mít blahodárný vliv na naší psychiku. Bohužel ale nemá stejně blahodárný vliv na pH našeho těla, což je krásně ověřitelné pomocí pH papírků. Ostatně zkuste si sami změřit pH po koupeli a před ní. Pozitivním přínosem jsou i studené koupele a postupné otužování.

2) Správné dýchání a zbavení se stresu – právě stres představuje hlavní příčinu překyselení organismu. Následkem tohoto stresu je i rychlé a mělké dýchání, které má negativní vliv na náš organismus. Lékem mohou být nejrůznější dechová cvičení, brániční dýchání, nebo jóga. Pomoci si můžete i sami, a to tak, že se dlouze nadechnete nosem, počkáte několik sekund a dlouze vydechneme pusou.

3) Zelené potraviny – odkyselení našeho organismu musí jít ruku v ruce se změnou našeho jídelníčku. Tzv. detoxikace organismu by měla být bohatá na zásadotvorné potraviny, tedy čerstvou zeleninu, naklíčená semena, mladý ječmen, chlorellu, za studena lisované oleje, zelí atd. Čištění našich jater a ledvin patří mezi pozitivní vlastnosti mladého ječmene. Přičteme-li k tomu ještě jeho protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, dostáváme ideálního pomocníka pro boj proti překyselenému organismu. To samé můžeme říci o chlorelle pyrenoidose neboli sladkovodní řase obsahující velké množství chlorofylu, který mimo jiné nazýváme přírodním antibiotikem.

4) Pitný režim – nejenom při detoxikaci našeho organismu potřebujeme dostatečný přísun pitné vody, ovocných šťáv, bylinných čajů. I zde využíváme pozitivních vlastností zelených potravin a můžeme si připravit výživný nápoj z mladého ječmene, popř. mladý ječmen využít jako přísadu do ovocných nebo zeleninových šťáv. Pitnou vodu pijte převařenou. Odkyselení organismu urychlíte i pravidelným ranním pitím převařené vody s citronem.

5) Jednoduchá cvičení – kromě dechových cvičení a relaxace nám s odkyselením pomohou i jednoduché cviky uvolňující tělo i mysl, třeba energetické cvičení bandhy, uvolňující cviky krční páteře, jóga, cvičení s hudbou atp.

Nyní již víte, že bojovat proti překyselení organismu není zas tak obtížné.

Je už pouze a jenom na nás samotných, zda budeme neustále zobat pilulky proti překyselenému žaludku, nebo začneme u sebe a vyléčíme skutečnou příčinu našeho onemocnění.

 

Další rady ohledně překyselení organismu naleznete také na www.bezvamamca.cz

4.6/5 - (5 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here