Jak si poradit s léčbou průjmu? Babské rady, nebo moderní medicína?

0
2332

Porucha zažívání, průjem, je doprovázena velmi častým vyprazdňováním řídké stolice. Pro každého člověka je noční můrou, protože nikdy neví, kdy zase přijde. Průjem může být řídký i vodnatý a lze o něm hovořit v případě, že jsou intervaly častější než 3 krát denně.

Co o něm vědět?

Jakmile vás omezí průjmová onemocnění (http://www.hylak.cz/prujmova-onemocneni/), zamyslete se nad tím, co jste v posledních hodinách jedli. Jen tak budete mít pro příště jistotu, že už pokrm nebudete riskovat. Existuje hned několik druhů tohoto nepříjemného onemocnění, které může pocházet ze střevních a psychopatických obtíží anebo infekce. Věřte, že průjem nadměrně dehydratuje, proto je klíčové dbát na dostatečný příjem tekutin. Trefou do černého jsou černé i bylinkové čaje či nesycené minerálky s hořčíkem. Někdy se doporučuje kolový nápoj po lžičkách. Nejlepší je ovšem černý, heřmánkový a malinový čaj.

Pár tipů na potraviny u průjmu

Věřte, že je léčba průjmu (http://www.hylak.cz/lecba-prujmu/)celkově nepříjemná, ale se správným postupem se dá vydržet. Rozhodně pomáhá ovoce, jako jsou sušené švestky, borůvky, jablka a banány. Díky banánu dostanete do těla draslík, který je z těla během průjmu vylučován. Lze sníst dva až tři kusy. Osvědčené jsou i šťáva z kysaného zelí a nastrouhaný čerstvý křen s cibulí. Nejen pro malé dětičky se hodí rýžový odvar. S mrkví a tymiánem nemá jedinou chybičku. Klidně si připravte suché vařené brambory a později vyzkoušejte jogurt s obsahem živých kultur. Nesmíme zapomenout na zázvor, jenž zlepšuje zažívání. Ale pozor, stačí trošičku!

Dbejte tedy na příjem tekutin alespoň 3 – 4 litry denně. V každém ohledu pomáhá dietní strava. Pokud nepomohou babské rady, zajděte si do lékárny pro eubiotika a probiotika. Při přetrvávajících potížích navštivte lékaře.

1/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here