Jak bojovat s kvasinkovou infekcí neboli kandidózou?

0
219

Je to smutné, ale kvasinkové infekce v mnoha podobách trápí osoby různého věku dnes a denně. Zaměříme-li se na vaginální mykózu, můžeme rychle zjistit, že postihuje ženy v každém věku, má různé příčiny a její léčba může být někdy opakovaná. Vaginální mykóza se ráda vrací a dovede „hezky“ potrápit.

Proč se vaginální mykóza dostaví?

Příčin je vícero, ale nejčastěji je to v důsledku špatné životosprávy. Jestliže budeme jít mnoho cukrů, alkoholu, bílého pečiva, úplně nahráváme množení se kvasinek. To se následně projeví vaginální infekcí, kterou poznáme velmi rychle nejčastěji podle nepříjemného svědění, pálení, které se nedá vydržet. Návštěvu lékaře nepůjde vůbec odkládat.

Vaginální mykóza přichází i u cukrovkářů, nebo v případě, že prožíváte stresové období. Jakmile je tělo oslabeno, mykóza se snadno ujme slova.

I to, že nosíte neprodyšné spodní prádlo, může být příčinou vaginální mykózy. Představte si, že budete dělat sport, u něhož se intimní partie zahřejí, zapaří. A kde je teplo, tam je to pro kvasinky jako stvořené.

Jak ji poznáte?

Že se u vás hlásí kandióza, jak se tomuto onemocnění říká odborně, určitě nepřehlédnete. Pochva vás bude svědit, pálit, může dojít k zarudnutí a až bolesti. Také můžete občas pozorovat výtok. Také se objevují zažívací potíže, povlak na jazyku, zápach z úst, kožní infekce.

Pánové ji poznají na svém penisu, kdy se na žaludu objeví bílé flíčky. V případě, že žijete sexuálním životem, je potřeba, aby se přeléčili oba partneři.

Zbavte se jí jednou provždy

Abyste přemnožené kvasinky porazili, je podstatné dostavit se k lékaři, aby vám udělal kompletní diagnózu. Dostanete léky a měli byste po určitou dobu dodržovat doporučenou dietu, kdy omezíte cukry, bílé pečivo a alkohol, octy. Kvasinková infekce, tedy přesně řečeno kvasinky, mají rády kyselé prostředí, je potřeba jim ho nepřipravovat.

Doporučuje se jíst maso, zeleninu, ovoce nízkosacharidové, dále ořechy, semínka.

Abyste se kvasinkové infekci vyhnuli, je důležitá vhodná pravidelná hygiena. Nepoužívejte běžná mýdla. Vhodné je dodat tělu látky pro podporu léčby kvasinkových infekcí, takové produkty nabízí např. značka GYNELLA®. Budete-li trpěliví, s kvasinkovou infekcí si jistě poradíte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here