Hledáte způsob, jak se zbavit stresu? Jeden bychom pro vás měli!

0
558

Prožíváme ho téměř denně. A projevuje se na našem zdravotním stavu. Ztuhlými svaly, zvýšeným tepem, pocením i srdeční frekvencí. Špatně spíme a trvá věčnost, než se uzdravíme z nachlazení. Zkrátka jsme ve stresu.

Stres je v podstatě ochranné zařízení, které však neví, kdy s obranou přestat. Jedním z rysů úspěšných lidí je to, že jsou schopni reagovat i na velmi silný stres. Ve srovnání s nimi oběť stresu se nedokáže s problémy v rámci možností vyrovnat. Problém tedy nastává buď, když zažíváte stres v neúnosné míře, nebo když s ním neumíte nakládat. Nejde tedy o stres jako takový, ale o to, do jaké míry jste schopni ho zvládat.

Uvědomte si příčinu stresu

Příčiny stresu lékaři nazývají stresory. To může být všechno, co vás vyvede z rovnováhy, co na vás klade nároky a co vyvolá určitou změnu. Některé stresory jsou vnitřní (například starost, zda zaplatíte hypotéku), jiné přicházejí z vnějšku (hlučné nebo znečištěné prostředí, nával práce, dítě, které brečí). Plný stresů je i samotný moderní život. Často se stěhujeme, měníme práci, cestujeme do vzdálených destinací, jsme bombardováni velkým množstvím negativních informací.

Jakými stresory jste vystaveni?

Napište si proto seznam významných stresorů, jimž jste právě vystaveni. Nezapomínejte, že radostné události mohou být stejně stresující jako ty nepříjemné. A sledujte reakce, které vyvolávají a jak na ně reagujete. Pokud na ně reagujete stejně, zkuste si napsat, jak jinak by se daly řešit. Pokud jiná řešení vypadají nadějně, zkuste je uvést v praxi. Tou nejúčinnější cestou, jak se vyrovnat se stresem, je nepřetržitá snaha reagovat na každou stresovou situaci co nejvhodnějším způsobem.

Naplánujte si odpočinek

Pokud budete chtít zvládat stres, spolu se zdravým a vyváženým jídelníčkem a dostatkem pohybu si také povinně naplánujte chvilky odpočinku. Stejně jako si v diáři plánujete schůzky. Může to být masáž, návštěva kosmetiky, kadeřnictví nebo obyčejné sledování oblíbeného filmu nebo četba knížky. Nemusíte ale dělat vůbec nic. Jen zavřít oči a myslet na něco příjemného.

Protistresová lázeň a HHC

Pomáhá třeba protistresová lázeň. Pár kapek levandulového oleje smíchejte s mlékem a vlijte do vody, kde se pojí v opojnou směs s téměř okamžitým hypnotickým účinkem. Velké oblibě se mezi veřejností těší také produkty z HHC. To je kanabidiol s obdobnými účinky jako má THC. Na rozdíl od něj je však legální. HHC vás tak nejenže patřičně zklidní, ale také vám uleví od bolesti. Někteří uživatelé tvrdí, že u nich HHC navozuje stavy euforie. A ty občas potřebujeme všichni, nemyslíte? Květy HHC s citronovou příchutí s dvacetiprocentním obsahem kanabidiolu HHC jsou k sehnání na e-shopu eighty8.cz

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here