Přestat s tabákovými cigaretami je nyní jednodušší

0
307

Drtivá většina kuřáků, kteří nekouří čerstvě, ale pár let, se snažila se svým nákladným zlozvykem skoncovat. Někteří s menším, někteří s větším úspěchem. Ovšem zpravidla stačí zažít psychicky náročné období doma nebo v práci, a v okamžicích, kdy byli zvyklí sáhnout po cigaretě, tak učiní a začnou znovu kouřit. Pokud jste odhodlaní „seknout“ s kouřením, využijte svého odhodlání a udělejte to. Pro své zdraví i peněženku.

Obsah článku

Odložte tabákové cigarety

Tabákové cigarety jsou přežitkem, který zapáchá a škodí zdraví. Nemusíte však hned přestat kouřit úplně. Můžete změnit cigaretu. Jednorázová elektronická cigareta Elf Bar bude stejně jako jiné elektronické cigarety výbornou pomůckou, která vám v postupném odbourávání kouření spolehlivě pomůže.

Elektronické cigarety jsou účinnější než jiné prostředky pro odvykání kouření, které jste možná vyzkoušeli. Když totiž použijete např. nikotinové žvýkačky, náplasti, nikdy při nich nebudete provádět oblíbené vdechování kouře, oblíbené pohyby rukami, ústy, nebudete nic vyndávat z kapes nebo batohu… I tyto rutinní činnosti kuřáky drží u kouření klasických cigaret. Elektronické cigarety jsou proto jejich výborným náhradníkem.

E-cigarety jejich majitele baví

Elektronické cigarety umožní jejich majitelům dělat všechny pohyby, na které byli zvyklí, ale také vychutnat si kávu s cigaretou, i když jinou, než tomu bylo dříve. Stále je to lepší, než mít jen samotnou kávu. I proto se při odvykání kouření bez e-cigarety doporučuje změnit rituály, tedy buď kávu nahradit jiným nápojem, nebo si ji vařit jinde, v jiný čas… Jednoduše než člověk odvykne, změnit vše, co měl spojeno s kouřením a zaměstnat se něčím jiným. Po příchodu z práce si dát sprchu namísto cigarety, po jídle namísto kouření chvíli cucat kostku ledu… S e-cigaretou se vás ale tato pravidla nebudou týkat. Odvykání kouření bude skutečně snadnější.

Výhod elektronických cigaret je více

Pro všechny je největším pozitivem zřejmě to, že jsou méně škodlivé, než klasické cigarety, obsahují o 99% méně škodlivin, než klasické cigarety. Zdroj je uveden na konci článku. Výhodami je i to, že nesmrdí a nežloutnou po nich zuby. Náplň z nich se jen odpařuje, neobsahují toxické látky, jež vznikají při hoření tabákových cigaret. Kouřit e-cigarety můžete i v interiéru, v restauracích, a to bez dotazování se. Vybrat si můžete z mnoha příchutí.

Nevěřte všemu, co se říká

Často se uvádí, že vaping je vstupenkou ke kouření. Toto však vyvrací s studio britské ASH, která říká, že jen 2 % z uživatelů vaperů nikdy dříve nekouřily a 60 % dospělých vaperů uvedlo přechod ne e-cigarety v rámci ochrany zdraví.

Britský Národní institut pro zdraví a péči vydal návrh doporučení, který dává možnost zdravotníkům k šíření informací o vapingu. Manuál obsahuje info pro kuřáky, jež chtějí přestat kouřit za pomoci elektronických cigaret.

Vyzkoušejte i vy elektronické cigarety a postupně odbourejte kouření zcela.

POUŽITÉ ZDROJE:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28778971/, https://www.researchgate.net/, https://www.nice.org.uk/.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here