Dýňová semínka nejen na prostatu

0
2399

Dýňová semínka jsou bohatá na zinek, hořčík, vápník, železo, draslík a skupinu vitaminů skupiny B a vitamin E. Pomáhají mimo jiné na problémy s prostatou.

Prostata (žláza předstojná) je umístěna těsně pod močovým měchýřem a v normálním stavu je velká jako vlašský ořech. Postupujícím věkem se prostata zvětšuje a nejpravděpodobněji jde o kombinaci hormonálních vlivů a dědičných předpokladů. Zvětšení a ztvrdnutí prostaty vytváří tlak na močový měchýř s následným nucením na moč a neúplné vyprázdnění měchýře má za následek záněty nebo infekci močových cest. Potížemi s prostatou trpí podle odhadů až čtvrtina mužů starších čtyřiceti let, po šedesátém roce věku je postižena téměř polovina mužů. Prostata je žláza s nejvyšší koncentrací zinku a dostatečné množství této látky v organismu je nezbytné pro zdravý stav prostaty, ale i pro správnou funkci reprodukčního systému a silný imunitní systém.

Dýňová semínka – zásobárna zdraví!

Dýňová semínka jsou bohatá na zinek, hořčík, vápník, železo, draslík a skupinu vitaminů skupiny B a vitamin E. Zvlášť cenný je obsah zinku, který upravuje problémy s prostatou, posiluje odolnost organismu a je účinnou prevencí růstu nádorových buněk. Zajímavý poznatek přichází ze života národů, jako jsou Turci, Bulhaři, Ukrajinci a další, které mají zvyk konzumovat značné množství dýňových jader. Byl u nich zjištěný nejnižší výskyt nemocí prostaty.

Pochutnejte si!

Dýňová semínka můžeme chroupat jen tak jako zdravý pamlsek místo chipsů nebo buráků. Pro lepší chuť je můžeme nasucho opražit na pánvi a lehce osolit.

Dýňovými semínky zdobíme zeleninové polévky, dokážou výborně ochutit saláty, těstoviny či rýži. Lze je přidat i do placiček, karbanátků a masových směsí.

Jestliže dýňová semínka jemně nasekáme, dají se použít místo oříšků či mandlí do moučníků, pečiva a dezertů.

Jestliže nejsme milovníky chroupání, můžeme si koupit v obchodech se zdravou výživou dýňový olej.

AUTOR:

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here