Cvičte správně a uvážlivě. TOP pět tipů na domácí cvičení s činkami

0
211

Činky jsou ideálním nástrojem pro domácí cvičení pro muže i ženy v jakémkoliv věku. Fungují jako dokonalá úspora času i finanční zátěže, pokud se nerozhodnete navštěvovat fitness centrum nebo si platit za osobního trenéra. Není tedy nic jednoduššího, než si doma zařídit vlastní posilovnu a na svém těle pracovat dle vlastních potřeb, přičemž můžete operativně měnit zátěž.

Jednoručky jsou opravdu efektivní, protože při cvičení dochází k posilování rovněž stabilizačních svalů mimo hlavní posilované. Nejdůležitější je však vše provádět se správnou technikou, proto se vám budou hodit následující tipy.

Správná zátěž

Pro začátek je důležité zvolit správnou zátěž a přizpůsobit ji tak svým technickým požadavkům. Doporučuje se začínat od těch hmotnostně lehčích, přičemž vždy můžete přidávat závaží na činky.

Správná technika základem

Pokud jste se nikdy předtím cvičení nevěnovali, soustřeďte se hlavně na správnost svých cviků. Jejich opakováním si totiž cviky zautomatizujete a poté se můžete soustředit pouze na samotné opakování.

Bicepsová technika

Držte jednoručky a uvolněte paže v pozici podél boků. Činky následně zvedejte do úrovně ramen a proveďte dva až tři sety po 8 až 20 opakováních. Avšak ruce zvedejte v tzv. rotaci, střídejte tedy zdvihy asymetricky, nikoli zaráz.

Tricepsové extenze

Do každé ruky chytněte jednoruční činku a poté ruce umístěte nad hlavu směrem k vašim zádům. Posléze ohněte paži v lokti, čímž přivedete činku k ramenu. Následně činku vraťte do původní polohy a cvik opakujte s druhou rukou.

Posilování ramen

Činky opět standardně uchopíte do rukou a umístíte je do výšky ramen. Poté obě ruce zvedněte zároveň nad hlavu do až vzpřímené polohy a chvíli je tam podržte. V posledním kroku je opět spustíte zpět na úroveň ramen.

Nespornou výhodou cvičení tohoto typu je nízká cena a velká variabilita výběru a cvičení. I úplný začátečník se může do cvičení pustit z pohodlí domova, jen nezapomeňte na používání správných technik.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here