Chcete dítě rychle naučit na kole? Začněte na dětském odrážedle

1
2076

 

Pokud vám dítě odrostlo klasické odstrkovací motorce a už se blíží věku, kdy bude moci nasednout na klasické kolo, jedinečným přechodovým vozítkem je dětské odrážedlo. Malé kolo bez šlapek s nízko posazeným sedátkem, které zaručuje bezpečné nasedání i minimalizování úrazů při pádech, učí dítě motorice, držení skutečných řídítek a stabilitě, což se mu bude hodit na opravdovém bicyklu se šlapkami.

Od tříkolky přes odrážedlo po klasický bicykl

Každý z nás měl pokrok jiný. Odstrkovací motorka, případně tříkolka, následovalo kolo s přídavnými kolečky, která se kolem čtyř let – u zdatnějších jedinců – odšroubovala. Pak nás chvíli drželi zezadu za sedátko, najednou už tam nikdo dospělý nebyl a my jsme jeli. Každému je vlastní jiný postup. Běžící kolo – odrážedlo je zkonstruováno tak, aby se na něm projely – proběhly děti i menšího vzrůstu, je určeno pro děti od 2 let do pěti let. Během této doby se musejí zdravé ratolesti naučit správné koordinaci pohybů, rovnováze a udržení stability, tak aby přechod na běžné 12″ kolo byl postupný a co nejpřirozenější.

Technologické parametry dětských odrážedel

Kupříkladu dětská odrážedla BIBI mají nafukovací kolečka, rám je vyroben z Hi-Ten oceli a velikost rámu je snížena o tři centimetry oproti běžným „běhacím“ kolům. Výška sedadla se dá nastavit od 33 do 44 centimetrů od země. Odrážedlo je osazeno 12″ předním i zadním duralovým kolem a jednou zadní duralovou V-brzdou. Hmotnost kola je 4,5 kilogramu a výška řídítek minimálně 55 centimetrů. Rukojeti jsou opatřeny ochrannými kryty pro minimalizování úrazu při pádech, samotná řidítka jsou 45centimetrové šířky. Výrobek byl certifikován podle Interteku, je tedy zárukou prvních bezpečných jízd vašeho dítěte, než začne jezdit na opravdovém bicyklu se šlapkami. Urychlete jeho přechod na kolo prověřeným odrážedlem.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here