Zdravý spánek: Jaké jsou aktuální trendy?

0
1667

Sousloví zdravý spánek je dnes skloňováno v mnohých médiích a především v souvislosti s prodejem sortimentu vztahujícího se k ložnici a relaxu jako takovému. I proto není od věci, abychom se i my podívali mnohem podrobněji na některé základní trendy, jež se v této oblasti prosazují. Rozhodně se nebude jednat pouze o kvalitní postel, i když ta je pochopitelně na první pozici.

Masiv je stále velmi oblíbený

Jakýmsi základem pohodového a ničím nerušeného spánku jsou stále postele z masivu. Právě ony jsou totiž maximálně bytelné, vzhledově neotřelé a hlavně ekologické. Alergici a osoby se zdravotními obtížemi se v takovéto posteli budou cítit pohodově. Vždyť příjemná přirozená vůně dřeva je lákavá pro každého. Nehledě k tomu, že na lepení jednotlivých komponentů postele nejsou používána umělá lepidla obsahující ftaláty podobně, jako je tomu u modelů vyrobených z dřevotřísky.

Lamelové rošty samozřejmostí

Nesmírně důležitou roli při spaní hrají také kvalitní rošty. Hodně oblíbené jsou především ty lamelové. Není se čemu divit, jelikož právě ony dokážou propouštět vzduch, a matrace tak není doslova udušená. Eliminuje se tak případný vznik plísní a nepříjemných chorob, jež jsou s jejich přítomností spjaté. Zejména u dětské postele by měly být lamelové rošty samozřejmostí.

Matrace a další vychytávky

Alfou a omegou správné polohy při spaní je přítomnost správné matrace. Mezi ty nejoblíbenější patří variace z pěny. Tyto matrace se dokážou perfektně přizpůsobit konturám lidského těla. Vybírat ale lze i matrace taštičkové, se zdravotní doložkou a mnohé další. Z pohledu užitného prostoru jsou také oblíbené postele s úložným prostorem, kam lze umístit třeba přikrývky a polštáře. Někdo má rád postele s čelem, jiný bez něj. Alternativ je zkrátka hodně. Podívat se na spousty zajímavých modelů můžete u společnosti Intena nábytek.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej: