Ako zelená káva spríjemní každý deň

0
508

Niet pochýb o tom, že ste o zelenej káve už počuli. Poslednú dobu sa nám dostáva čoraz viac do uší. Zelená káva je účinným antioxidantom a do svojho jedálnička ho zaradili už mnohé ženy aj muži. Čo všetko so sebou prináša tento „zázrak“ ako piť zelenú kávu a prečo by ste ju mali vyskúšať?

Podporí zdravie a nabudí

Zelená káva vás ráno dokáže nabudiť a dodať vám správnu dávku energie – môžeme ju nazvať aj „energetickou bombou“. Očistí telo od nečistôt a podporí celkový zdravotný stav organizmu, najmä v chladnom počasí. Prekvapiť môže aj fakt, že je dvakrát silnejším antioxidantom ako napríklad horká čokoláda.

Ako si ju pripraviť? Odporúčaná denná dávka je 10 gramov, čo predstavuje maximálne 1-2 šálky denne. Dve až tri lyžičky mletej kávy zalejte vriacou vodou a nechajte približne 5 minút vylúhovať. Konzumovať by sa mala ráno – najlepšie ešte 30 minút pred jedlom, vtedy sú účinky zelenej kávy najefektívnejšie.

Štíhla línia už vďaka jednému dúšku?

Nie je to iba mýtus. Vďaka zelenej káve je redukcia hmotnosti naozaj možná. Už prvá šálka naštartuje váš metabolizmus a rovnako aj trávenie. Samozrejme počas chudnutia je nutné dodržiavať aj dostatok spánku, úpravu jedálnička, pitný režim, pohyb a podstúpiť tak celkovú zmenu zdravotného štýlu.

Zelená káva obsahuje látky, ktoré znižujú chuť do jedla. Rovnako obsahuje kofeín, ktorý bráni spánku a zvyšuje sústredenosť. Vďaka tomu budete počas celého dňa dobre nabudení a aktivita vášho mozgu bude pracovať naplno. Potešíme aj ľudí s problémom vysokého krvného tlaku, káva dokáže upraviť jeho hladinu.

Pripomína zelený čaj

Máte radi zelený čaj? Káva svojim vzhľadom, ale aj chuťou môže sčasti pripomínať zelený čaj. Chuť tejto kávy nemusí každému „sadnúť“, vyskúšať môžete zelenú kávu s príchuťou škorice alebo kurkumy. Alebo si ju môžete dochutiť, napríklad jednou lyžičkou medu alebo stévie – má sama o sebe zaujímavú chuť.

Čím dlhšie sa káva „lúhuje“, tým viac je jej chuť výraznejšia. Pre mnoho ľudí je jej príchuť netypická. V prípade, že vám nesadne, môžete skúsiť ešte zdravý nápoj Cascara. V jeho zložení nájdete kofeín a množstvo antioxidantov, ale je jemnejší.

Kedy by sme nemali piť zelenú kávu

Zelená káva je síce čisto prírodný produkt, pre isté skupiny nie je vhodná. Keďže obsahuje kofeín, mali by sa mu vyhýbať deti, tehotné a dojčiace ženy. Pozor by si mali dať aj alergici a diabetici.

 

 

 

 

Ohodnoťte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here