5 důvodů proč si pořídit zdravotní obuv

0
134

Člověk 21. století se stará především o to, aby obuv byla módní. Móda by však měla být až druhé hledisko, tím prvním je zdravotní nezávadnost obuvi!

Pokud si koupíte odpovídající boty, bude se vám mnohem lépe chodit, večer vás nebudou trápit bolesti nohou a zad. Kromě toho bývají zdravotní boty také kvalitní, takže i když jsou o něco dražší, jejich koupě se každopádně vyplatí. Mnohé značky navíc ukazují, že zdravotní obuv nemusí být cenově nedostupná – důkazem je obuv Santé. Proč byste o takových botách měli uvažovat?

1. Jsou prevencí před bolestí nohou

Dobré boty z kvalitních a prodyšných materiálů s pohodlnou podrážkou jsou pohodlnější. Když je máte na sobě, chodí se vám, jako kdybyste byli bosí. Oproti chůzi na boso jsou však nohy chráněné před zraněním, ať už chodíte po jakémkoliv povrchu. Z dobrých bot nebolí nohy, ani chodidla, ani lýtka.

2. Zlepšují držení těla

Některé nepohodlné boty brání ve správné chůzi, vynucují nepřirozenou polohu chodidla, kotníků, kolen, boků, zad a obecně celého těla. Se správně vybranými botami můžete chodit vzpřímeně a bez negativního vlivu na klouby nebo svaly.

3. Žádné dlouhodobé poškození

Pohodlné boty, v nichž není vaše noha napěchovaná, zabraňují vzniku kuřích ok, ostruh, puchýřů a deformací chodidla. S těmito zdravotními problémy se sice dá žít, ale pokud dojdou do extrémů, mohou znepříjemňovat život – například kvůli patní ostruze můžete mít jednu nohu větší než druhou a pak je poměrně problematické vybrat správnou velikost boty. Nehledě na to, že všechny tyto potíže nejsou vůbec estetické, což zamrzí především ženy, které si v létě chtějí obout sandálky.

4. Podporují krevní oběh

Nepohodlné boty způsobují otoky nohou a špatná cirkulaci krve v těle. Kvalitní boty krevní oběh naopak podpoří a jsou vynikající prevencí před vznikem křečových žil.

5. Dovolí vám být aktivnější

V botách, v nichž se cítíte, jako byste chodili po obláčku, se vám bude daleko lépe chodit třeba celý den.

Investujte do kvalitních bot, ať už jde o zdravotní obuv Santé nebo jinou značku. Investujete do svého dlouhodobého zdraví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here