5 důvodů, proč byste si měli pořídit rotoped a používat ho i jinak, než jen jako věšák na oblečení

0
296

Jestliže jste se rozhodli pro domácí cvičení, budete pravděpodobně potřebovat také nějaké sportovní náčiní. Volbou číslo jedna, a nutno podotknout, že volbou zcela správnou a vhodnou, bývá rotoped. Ten ale v mnoha domácnostech už po několika týdnech od pořízení začne zastávat spíše funkci němého sluhy a sušáku na osušky, což je věčná škoda. Podívejte se, proč byste rozhodně měli dát domácímu rotopedu šanci.

Obsah článku

1.   Zlepšení fyzičky, hubnutí i zpevnění těla

Multifunkčnost a efektivita jsou nejsilnějšími zbraněmi rotopedů pro domácí použití.

Ke kýženým výsledkům díky domácímu tréninku můžete dospět, ať už chcete zhubnout, zpevnit povadlou kůži nebo vytvořit či vymodelovat svalstvo. Schopnost rotopedu zapojit v rámci cvičení v jeden okamžik vícero svalových skupin těla z něj dělá vysoce účinný sportovní nástroj vhodný skutečně do každé domácnosti.

Několik úrovní zátěže uspokojí potřeby začátečníků, pokročilých, ale třeba i dětí nebo seniorů. Aktivně strávený čas si s domácím kolem jednoduše využije celá rodina.

2.   Nízké pořizovací náklady

Pokud jste se již pro domácí tréninkové kolo nadchli a jeho pořízení seriózně zvažujete, máme pro vás další dobrou zprávu. Nemusíte se obávat, že byste za něj v obchodě nutně museli utratit půlku výplaty. Rotopedy se totiž rozdělují do několika kategorií podle toho, jakým způsobem řeší odpor pedálů, ovládání nebo třeba, jak propracované funkce případně počítač nabízí.

To znamená, že potěšení z pohybu v pohodlí domova si klidně dopřejete, ať už si můžete dovolit utratit pouze několik málo tisíc, nebo jste připraveni si pořídit nejnovější model v ceně rodinné dovolené.

3.   Psychická pohoda a relaxace

Domácí rotoped obohatí váš život o dávku pohodlného pohybu. Ten je prospěšný i pro psychickou pohodu člověka. Ať už si na svém domácím tréninkovém kole navolíte zátěž, jakou chcete, zcela jistě se po chvíli jízdy budete cítit mnohem lépe.

Nejen, že si v tomto čase můžete utřídit myšlenky a mít dobrý pocit z toho, že si dopřáváte pohyb, ale lidské tělo během sportu také vyplavuje hormony štěstí. Ty přirozeně zlepšují náladu a přispívají k dlouhodobé psychické pohodě. Můžete si také pustit relaxační hudbu nebo sledovat při jízdě oblíbený seriál či třeba edukativní videa.

4.   Rehabilitace

Jízda na domácím rotopedu je přínosem nejen v rámci budování krásné postavy. Nepopiratelné benefity přináší i v rámci lidského zdraví a péče o naši tělesnou schránku. Proto vám pořízení rotopedu jako výborný způsob rehabilitace po úrazu či operaci doporučí i nejeden lékař a fyzioterapeut.

Zlepšit s rotopedem můžete taktéž fungování vašeho kardiovaskulárního systému a nepřímo tím snížit riziko vzniku srdečních onemocnění a vysokého tlaku. Svou fyzickou kondici, pružnost svalů a kloubní pohyblivost si na tomto sportovním přístroji ovšem cvičí i statisíce českých seniorů, kteří chtějí zůstat aktivní.

5.   Praktičnost

Při pořizování stroje, na němž hodláte cvičit doma, je důležité řešit i to, jak moc zasáhne do vašeho prostoru, a jak moc esteticky rušivým elementem bude. U domácího rotopedu se ale nemusíte obávat, že s jeho koupí přijdete o polovinu obytné plochy svého bytu.

Byť jde o pevnou, a pro cvičení zcela bezpečnou konstrukci, je kolo stále dostatečně lehké, abyste jej mohli kdykoliv jednoduše přemístit tam, kam je potřeba. Navíc většina modelů disponuje i transportními kolečky. Kromě toho, že můžete rotoped po každém tréninku někam uklidit, jej tedy při pěkném počasí klidně můžete vyvézt i na balkon či terasu.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here