3+1 tipy jak ušetřit při nákupu vánočních dárků

0
116

A je to zase tady. Po roce opět Vánoce! Pro spoustu lidí jsou Vánoce kromě pohody a odpočinku také připomínkou nepříjemného vymýšlení dárků pro své blízké, které často výrazně narušují finanční rozpočet v už tak těžké době mnoha krizí, které v současné době panují. Naštěstí se skvělé vánoční dárky dají sehnat i levně, nebo minimálně část peněz získat zpátky. V dnešním článku vám předáme tři tipy, jak ušetřit při nákupu vánočních dárků, i samotné tipy na dárky.

Při nákupu ve slevách získejte i část peněz zpátky

Nakupujete online? Pak se vám určitě bude líbit cashback, neboli vrácení část peněz z vašeho nákupu zpět. Proč se zbytečně obírat o peníze, které můžete ušetřit? Při vánočních nákupech se vám to nejspíš vyplatí nejvíc. Takových portálů je spousta, většinou se stačí jen zaregistrovat a nakupovat přes speciální odkaz.Třeba s Tipli můžete dostat rovnou i 300 Kč bonus do začátků a vybírat můžete z více než 1 000 nejznámějších e-shopů. Pokud by vás cashback obchody zaujaly, můžete využít slevu 300 Kč přímo od nás.

Tip: S Tipli nemusíte ušetřit jen pár korun u malých dárků, cashback můžete využít třeba i při nákupu nové koupelny. Zaujala by vás třeba Siko sleva?

Nevěřte smyšleným slevám

Před Vánoci se to jen hemží různými Black Friday akcemi a vánočními slevami, které ve skutečnosti nemusí být vůbec výhodné, i když to tak na první pohled vypadá. Proto se nejdříve podívejte na původní cenu, která vám může napovědět, pokud víte, kolik zhruba produkt běžně stojí. Pokud nevíte, pak se před nákupem na první pohled výhodného produktu zkuste mrknout na běžné ceny tohoto produktu, které vždy najdete na internetu. Obchodníci před Vánoci rádi uměle navyšují ceny, proto se snažte na to při nákupech myslet.

Tip: Chcete surfovat na internetu bezpečně? Pak byste možná měli zvážit pořízení VPN, které vám tuto bezpečnost poskytne. Pro zájemce je v odkazu připravena NordVPN recenze, u které najdete také slevu 72 % na předplatné VPN.

Nechte nákupy na poslední chvíli

Pokud vám až tolik nevadí vánoční šílenství v obchodních centrech, klidně s nákupem dárků ještě chvíli počkejte. Pár dnů před Štědrým dnem totiž obchodníci většinou zahajují výprodeje zásob, které už jinak nejspíš nestihnou prodat. Na tyto výprodeje se nejvíce vyplatí navštívit hypermarkety. Prodírat se mezi davy lidí bude nejspíš náročné, ušetřit ale můžete! Kromě dárků ve výprodejích seženete určitě i ozdoby na stromeček a další vánoční dekorace, což ocení hlavně ti, kdo zdobení stromečku nechávají až na Štědrý den. V povánočních výprodejích pak můžete za minimální ceny nakoupit ozdoby klidně i na příští rok. Budete mít vystaráno na rok dopředu a vaše peněženka vůbec nezapláče!

Když ne nákupy na poslední chvíli, tak naopak!

Na tento tip je letos už asi pozdě, ale můžete jej využít v mnoha dalších letech. Pokud se chcete vánočnímu šílenství vyhnout a zároveň ušetřit, pak jednoduše nakupujte dárky zcela mimo sezónu! Kdo říká, že nemůžete začít už v létě? Pokud vám něco padne do oka, jenoduše to pořídíte s předstihem a pak můžete mít po celé Vánoce nohy nahoru, sledovat pohádky a ujídat cukroví!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here