5 způsobů, jak podvádět na dietě, a při tom stále hubnout

0
1190

Každý je občas v pokušení podvádět v rámci své diety. Je proto lepší se na toto „zhřešení” předem připravit a naplánovat si ho, než abyste to prostě jednou už nevydrželi a vyjedli o půlnoci celou lednici nebo dokonce fastfood. Poradíme vám, jak na to.

1 Dejte si na čas

Nespěchejte a své jedno „podvodné” jídlo týdně si náležitě užijte. Tak dlouho jste se na to těšili, tak v den D a hodinu H nechvátejte, užívejte si chuť svého oblíbené jídla a bavte se. Čím pomaleji jíte, tím snadněji poznáte, kdy jste plní, a nepřejíte se.

2 I hříšné jídlo musí být bohaté na živiny

Vyberte si jídlo, které obsahuje spoustu živin, a vykašlete se na prázdné kalorie. Jestli si vybíráte mezi sušenkami nebo sladkostmi na jedné straně a cheeseburgerem, hranolkami a pivem na druhé, vyberte to druhé. Raději využijte bílkovin, tuků a sacharidů, i když s sebou přinášejí spoustu kalorií, a dejte sbohem průmyslově zpracovaným, uměle ochuceným jídlům, která obsahují ingredience, které byste ani neuměli vyslovit.

3 Objednejte si několik rund…

…Neradujte se – myslíme na několik rund vody. Jídla v restauracích většinou obsahují hodně sodíku, který má vliv na hormony ovlivňující to, jak často čůráte. To může způsobit, že se po večeři v restauraci budete cítit dehydratovaní a nadmutí. Dožeňte si zásoby tekutin tím, že jídlo zapijete několika sklenicemi vody. Při objednání obsluhu požádejte o několik měsíčků citronu. Podle Světové zdravotnické organizace je citrusové ovoce bohaté na antioxidanty, které dokáží popohnat jaterní enzymy k tomu, aby odplavily toxiny z vašeho těla a zároveň vám podpořily trávení. Několik sklenic čisté vody (s citronem) vypijte během jídla a hned druhý den ráno po probuzení. (A pokud chcete své tělo ještě více nabudit, ozvláštněte si svůj pitný režim kvalitním čajem na detoxikaci).

4 Trápíte se v posilovně? Tak se za to odměňte!Eating

Jestli jste si dali do těla třikrát nebo čtyřikrát za sebou, vaše tělo možná postrádá glykogen nebo jiné živiny. Zkuste se v restauraci nebo doma u sporáku pořádně rozšoupnout a pozorujte, co se stane. Možná zjistíte, že vám talíř krémových těstovin zlepší vaši cvičební i jídelní morálku a že se zpátky do sedla dostanete úplně bez potíží. Jen se neodměňujte za každý úspěch v posilovně okamžitým obžerstvím. Je mnohem zdravější, pokud si nejdřív poslechnete například album své oblíbené kapely.

5 Vraťte se do zaběhlých kolejí

Každý má nárok na hříšnější jídlo, ale nikdo by si neměl dopřávat celý hříšný týden – ani pokud je narozeninový. Nezkoušejte si namluvit: „Teď už jím stejně jako čuně, takže nezáleží na tom, co budu jíst dál“. Když popustíte uzdu své dietě, pořádně si to užijte, ale brzy se vraťte ke svému zdravému jídelnímu plánu. To vám pomůže jít tím správným směrem a zabrání permanentním škobrtnutím. Také doporučujeme, abyste případné nezdravé potraviny, kterým jste vystaveni, odstranily z dosahu. To, co je nezdravé či kaloricky přespříliš náročné, vyhoďte ze svých ledniček. Tady zkrátka platí, že co oči nevidí, to srdce (nebo vaše chuťové buňky a trávící trakty) nebolí.

Zdroj: FitLif – magazín o zdravém hubnutí

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here