Koktejly na hubnutí – slibují zázraky … a mohou je splnit

0
4253

Každý, kdo se rozhodl zhubnout, hledá většinou co nejjednodušší varianty. Různé diety vyzkoušeli snad všichni, kteří hubli. Málo kdo má totiž tu výdrž a odhodlání se pustit do změny životního stylu a vydržet u toho. Lidé se k tomu většinou propracují, až když žádné zázračné diety nefungují.

Co nás vede k hubnutí

Než se dostaneme ke zdravému životnímu stylu, zkoušíme vše možné. Samozřejmě záleží také na tom, co nás k hubnutí vede. Pokud je to zdravotní důvod, často lidé opravdu změní životní styl a začnou jíst pestré a kvalitní jídlo.

Jestliže začínáme s hubnutím ze své vůle, nejsme spokojeni s tím, jak vypadáme, nevejdeme se do oblečení apod., zkoušíme nejprve jiné varianty než je výše zmiňovaný zdravý životní styl.

Jaké máme možnosti

Tyto dvě varianty většinou předcházejí přechodu na zdravé stravování.

Diety

Většina lidí nejprve prohledá internet a na různých diskuzích a fórech vyhledává informace o dietách. Které fungují, jaké jsou méně drastické a které naopak extrémně, a zvažuje, jaké vyzkoušet. Ti, co chtějí zhubnout rychle, většinou volí hodně drastická řešení. Na které diety si dát pozor?

Hladovka – zde opravdu velký pozor. Toto je hazard se zdravím, dokonce se životem. Pokud si dáte hladovku jeden den a budete pít dostatek tekutin, může to být dobrý start pro hubnutí. Pokud ale budete držet hladovku delší dobu, hrozí závažná zdravotní rizika.

Vodová dieta – bohužel skutečně existuje. Pijete pouze vodu (v té nejvíce drastické verzi) – dopad má na tělo stejný jako hladovka.

Paleo dieta – výživa podle našich předků, kteří žili v době kamenné. Můžete jen maso, vejce, bobuloviny. Nesmíte žádné mléčné výrobky ani pečivo, spousty druhů zeleniny a ovoce je také zakázáno. Toto také není ta správná cesta ke zhubnutí.

Ovocné diety – jedná se o jednostranně zaměřené diety. Chybí dostatek kvalitních bílkovin, ale i sacharidů a zdravých tuků. Pokud se drží delší dobu, opět je pro tělo škodlivá.

Toto jsou ty nejhorší diety, kterým se rozhodně vyhněte při své cestě za štíhlým a zdravým tělem.

Koktejly

Další variantou můžou být koktejly na hubnutí. A zde pozor. Existují dva druhy koktejlů na hubnutí.

  • Hubnoucí koktejly
  • Doplňky stravy

Hubnoucí koktejly

Slibují, že zhubnete bez cvičení a námahy. Stačí, když je budete pít místo hlavních jídel. Nemusíte se o nic starat, jen si namícháte koktejl a místo snídaně, oběda či večeře ho prostě vypijete. Pohyb vůbec není třeba a budete hubnout. A navíc rychle hubnout.

Přesně toto slibují výrobci zázračných hubnoucích koktejlů, kterých je na trhu velké množství. Zde ale pozor! Tyto koktejly rozhodně nefungují, pokud nebudete přesně dodržovat nový režim! Zhubnete pár kilogramů, protože že omezíte příjem sacharidů. Hrozí Vám ale Jo-jo efekt, který nastoupí okamžitě, jakmile s koktejly přestanete a musíte si potom sami hlídat příjem sacharidů.

Při nekvalitní koktejlové dietě vám navíc budou chybět důležité živiny. Jelikož je to celkem finančně náročná „sranda“, dlouho u toho nevydržíte a pokud ano, zničíte si nejen tělo, ale také zruinujete rodinný rozpočet. Mezi ověřené a funkční koktejly doporučujeme KetoFit dietu, která zajišťuje příjem všech důležitých živin.

Doplňky stravy

Další variantou koktejlů jsou tzv. doplňky stravy, které obsahují vyvážené množství všech důležitých živin. Najdete zde správný poměr sacharidů, bílkovin i tuků. Navíc jsou většinou obohaceny o vitamíny a také vlákninu, které je v naší běžné stravě stále nedostatek. Doporučené denní množství vlákniny je 30g.

Tyto doplňky stravy se nepoužívají jako náhrada hlavního jídla (občas se dají použít, pokud nestíháte), ale jako doplněk. Výhodně jsou například po cvičení, kdy nevíte, co si dát k jídlu, abyste si nenarušili svůj tréninkový plán, nebo pokud cvičíte navečer a nechcete zatěžovat tělo před spaním.

Většina fitness center má v nabídce jak sacharidové nápoje (sachariďáky), tak proteinové nápoje (proteiňáky). Pokud chcete tvořit svalovou hmotu (obzvlášť pánové), je vhodné si po cvičení vypít proteinový nápoj. Obsahuje kvalitní bílkoviny, které podpoří stavbu a růst svalů.

Na co dát pozor

Pokud se rozhodnete pro koktejl na hubnutí, vybírejte z druhé varianty – doplněk stravy. Ten se dá zařadit do stravovacího režimu. Vhodné je, informovat se například ve fitness centru, kam chodíte cvičit nebo které se nachází ve Vašem okolí.  Zvolte takový výrobek, který dodává známá a ověřená firma. Ideální je, vybírat z dodavatelů, kteří zásobují fitness centra.

Produkt musí obsahovat kvalitní živiny. Vždy si dejte pozor na složení, a pokud si nevíte rady, ptejte se. Špatně vybraný výrobek Vám může zničit zdraví.

5/5 - (2 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here